ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Хаубици 155мм

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Хаубици 155мм - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм - Page 2 Empty2/10/2017, 13:49

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Хаубици 155мм - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм - Page 2 Empty27/6/2018, 11:42

Хаубици 155мм - Page 2 WlUdcDl

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
momoБрој на мислења : 82

Хаубици 155мм - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм - Page 2 Empty28/7/2018, 02:51

[quote="Momak od Gjorce"]Денеска ипорачано на Либан нормално поклон од УС,72 комада M198 155mm,+ хамви и муниција...бааѓи опрема земаа у последно време либанциве од јенкиве,оваа е само една од низата...
http://laf-digest.blogspot.com/2015/02/lebanon-officially-receives-new-arms.html

Хаубици 155мм - Page 2 606965bf-d5a7-41f4-8ac6-51f56729c313

Хаубици 155мм - Page 2 704a81d3-de6c-46e0-a980-71100ae48418

Хаубици 155мм - Page 2 1d0216f5-027f-47f0-a5a0-2d78937a4d36[/quoteЛибан нема толкава армија да прифати толку хаубици 155мм-мое мислење е дека крајната дестинација е некоја трета земја,во тој регион
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Хаубици 155мм - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм - Page 2 Empty4/10/2019, 23:16

Естонија задоволна од Јужно Корејската хаубица К9 пазари уште 6 нови
https://bmpd.livejournal.com/3796246.html
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Хаубици 155мм - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Хаубици 155мм
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: