ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Хаубици 155мм

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty6/2/2015, 21:44

УС Маринци

M777-A2

Хаубици 155мм 1749888

Хаубици 155мм 1749891

Хаубици 155мм 1749896

Хаубици 155мм 1749900

Хаубици 155мм 1749903

Хаубици 155мм 1749904

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty8/2/2015, 22:59

Денеска ипорачано на Либан нормално поклон од УС,72 комада M198 155mm,+ хамви и муниција...бааѓи опрема земаа у последно време либанциве од јенкиве,оваа е само една од низата...
http://laf-digest.blogspot.com/2015/02/lebanon-officially-receives-new-arms.html

Хаубици 155мм 606965bf-d5a7-41f4-8ac6-51f56729c313

Хаубици 155мм 704a81d3-de6c-46e0-a980-71100ae48418

Хаубици 155мм 1d0216f5-027f-47f0-a5a0-2d78937a4d36
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty24/2/2015, 19:47

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty13/3/2015, 15:32

Хаубици 155мм 1809571

Хаубици 155мм 1809607

Хаубици 155мм 1809559

Хаубици 155мм 1809563
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty28/3/2016, 14:24

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty19/5/2016, 20:50

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty18/11/2016, 00:16

Хаубици 155мм FISn8TE

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty6/2/2017, 23:37

Хаубици 155мм HYOoGcc

Nexter Trajan

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty10/2/2017, 17:17

Трипл севенот ептен ми прави ќеф. Тој имаше можност за ГПС наведувана муниција?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty10/2/2017, 17:31

Во принцип од секоја 155mm хаубица може да се испали таков тип муниција, бидејќи можноста за наведување е токму во артилериското зрно. И секако дали имаш можност да го наведеш, како сателит, ласерски обележувач и сл. А да, и пари нормално, бидејќи се изгор скапи. Smile______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Хаубици 155мм Empty
ПишувањеПредмет: Re: Хаубици 155мм   Хаубици 155мм Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Хаубици 155мм
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: