ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Минофрлачи

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9097

ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   15/2/2016, 00:00

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7665

ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   19/2/2016, 22:45

Thales MO-120 RT-61_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5791

ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   20/2/2016, 22:32

Што е тоа на мината?
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   20/2/2016, 23:09

Јас колку што знам тоа е експлозивното полнење,се става по потреба. Ова изгледа ќе го праќаат во вселена хаха обично по 2-3 ставаат...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9097

ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   23/2/2016, 15:07

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7665

ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   21/3/2016, 00:24


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9097

ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   8/4/2016, 13:42

Poland set to order 96 Rak 120 mm mortar vehicles
http://www.janes.com/article/59371/poland-set-to-order-96-rak-120-mm-mortar-vehicles

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7665

ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   22/6/2016, 17:40


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9097

ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   23/6/2016, 23:22

Интересни нишански справи на видеото
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7665

ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   28/7/2016, 23:59


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   

Вратете се на почетокот Go down
 
Минофрлачи
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: