ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Минофрлачи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty28/3/2015, 18:47

Да, M224A1. Вториот е израелски Soltam K6.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty7/4/2015, 22:41

M121 120 mm

Минофрлачи - Page 8 1858199

Минофрлачи - Page 8 1858202

Минофрлачи - Page 8 1858161

Минофрлачи - Page 8 1858211

Минофрлачи - Page 8 1858215

Минофрлачи - Page 8 1858218

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty14/4/2015, 23:34


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty23/9/2015, 19:15


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty15/2/2016, 00:00

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty19/2/2016, 22:45

Thales MO-120 RT-61

Минофрлачи - Page 8 Lal9jtF
Минофрлачи - Page 8 Ve1edsz

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty20/2/2016, 22:32

Што е тоа на мината?
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинМинофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty20/2/2016, 23:09

Јас колку што знам тоа е експлозивното полнење,се става по потреба. Ова изгледа ќе го праќаат во вселена хаха обично по 2-3 ставаат...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty23/2/2016, 15:07

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty21/3/2016, 00:24


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Минофрлачи - Page 8 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 8 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Минофрлачи
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 7, 8, 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: