ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Минофрлачи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next
АвторПорака
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty30/10/2012, 20:03

Alvar напиша:
Во врска со што е муабетов?

Во врска со клипот човекот се отепа од трчање , полнање се сам....
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty30/10/2012, 22:48

Ааааа.... не укопчав, помислив да не фали некој претходен пост. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty31/10/2012, 22:40

Alvar напиша:
Ааааа.... не укопчав, помислив да не фали некој претходен пост. Smile
Нема гајле со каков тон е напишано секој би се запрашал!~

муабетот ти е на место.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty4/11/2012, 00:05

Минофрлачи - Page 5 0_81a10_7af00f0d_XXXL

Како се викаше малиов!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty4/11/2012, 00:39

Јака фотка Зоки...минофрлачов ми е најподмукло оружје..заштита готово и да нема од него.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty4/11/2012, 10:37

Frogfoot напиша:
Јака фотка Зоки...минофрлачов ми е најподмукло оружје..заштита готово и да нема од него.

Може да уфрли 3 -ка во РОв!
Вратете се на почетокот Go down
momoБрој на мислења : 82

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty10/2/2013, 21:22

Зоран напиша:
Mislam deka udarna tupanica se M-95 120 mm i 82 milimetarskite M-75 li bea ne s esekavam.

Popatno slovencite imaat licenca za SOLTAMB ubedlivo najm zverka na ovie prostori.
2001најмногу се користеа 120мм М38 и 120мм М52УБ а поретко 82мм М69,60мм М57 и 120мм М74/75
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty10/2/2013, 21:52

momo напиша:
Зоран напиша:
Mislam deka udarna tupanica se M-95 120 mm i 82 milimetarskite M-75 li bea ne s esekavam.

Popatno slovencite imaat licenca za SOLTAMB ubedlivo najm zverka na ovie prostori.
2001најмногу се користеа 120мм М38 и 120мм М52УБ а поретко 82мм М69,60мм М57 и 120мм М74/75

„„ МОМО ““
Има ме ли М-95 во РМ.
Попатно добре дојде од мене на форумов.
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty10/2/2013, 23:28

Зоки 95ки нема никој,па ни Србите,попатно тоа е М-74 со мала модернизација.мислам дека прочита едни списанија што ти дадов пред некоја година.Инаку за 2001 точно е највеќе 38ци и УБМ-ки,останатите во мн мал број.со 69ки во Кумановско гаѓаа највеќе.
Вратете се на почетокот Go down
momoБрој на мислења : 82

Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty11/2/2013, 18:40

Imame dovolno MF 82 i 120mm(i viš0k M38)pa nema potreba da trošime od budžetot za modernizacija koj
ovaa godina izneduva ''vrtoglavi'' 830 000 EUR lol!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Минофрлачи - Page 5 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Минофрлачи   Минофрлачи - Page 5 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Минофрлачи
Вратете се на почетокот 
Страна 5 of 11Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 9, 10, 11  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: