ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Вооружени Станици - Куполи

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вооружени Станици - Куполи   Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty2/6/2018, 18:26


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вооружени Станици - Куполи   Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty2/6/2018, 20:32

Oва би требало да биде некој пандан на куполи од карши со 40мм,иако 57мм е далеку поголем проктил,впрочем стално идат на покрупно
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вооружени Станици - Куполи   Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty18/12/2018, 19:01

Вооружени Станици - Куполи - Page 3 4iTX7Eo
Вооружени Станици - Куполи - Page 3 TDPYSEE

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вооружени Станици - Куполи   Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty3/2/2019, 21:44


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вооружени Станици - Куполи   Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty4/2/2019, 00:38

Богами нема криење од ова,како му влезе на ровон
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вооружени Станици - Куполи   Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty29/9/2019, 20:36


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Вооружени Станици - Куполи   Вооружени Станици - Куполи - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Вооружени Станици - Куполи
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: