ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty6/1/2017, 16:11

Исклучително јаката и безпрекорна логистика е токму она што ја прави американската армија најголема воена сила на планетава.
Секако во помал обем и останатите држави, како UK, DE, FR, и нормално RU. Кинезите сеуште ги немаме видено на дело. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10508

Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty6/1/2017, 16:14

Па џабе ти се сите „специални“ и „посебни“ единици ако немаш добра логистика,нема од касарна да искочат
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10508

Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty24/5/2017, 16:34

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 997

Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty24/5/2017, 19:20

Добро бре зар немаат ровокопач да си ископаат ров ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10508

Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty25/5/2017, 00:02

Приказната си е за војничкото ашовче кое е не заменливо и мултипрактично
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty20/9/2017, 15:56


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10508

Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty5/4/2018, 15:28

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 8957

Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty4/4/2019, 14:36

Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 5poIXZv
Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Qxgsd4z

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн. - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Инженерија-
Отиди до: