ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   6/1/2017, 16:11

Исклучително јаката и безпрекорна логистика е токму она што ја прави американската армија најголема воена сила на планетава.
Секако во помал обем и останатите држави, како UK, DE, FR, и нормално RU. Кинезите сеуште ги немаме видено на дело. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10149

ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   6/1/2017, 16:14

Па џабе ти се сите „специални“ и „посебни“ единици ако немаш добра логистика,нема од касарна да искочат
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10149

ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   24/5/2017, 16:34

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 858

ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   24/5/2017, 19:20

Добро бре зар немаат ровокопач да си ископаат ров ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10149

ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   25/5/2017, 00:02

Приказната си е за војничкото ашовче кое е не заменливо и мултипрактично
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8452

ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   20/9/2017, 15:56


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 10149

ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   5/4/2018, 15:28

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.   

Вратете се на почетокот Go down
 
Инженериски средства - булдожери, ровокопачи, кранови итн.
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Инженерија-
Отиди до: