ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 96, 97, 98, 99, 100  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty29/9/2015, 17:20

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty29/9/2015, 22:18

Philippine Army tests new M113A2 tracked armored personnel carrier with remote weapon station.

Цитат :
According to Gazmin, the AFP modernization fund financed the procurement of the 28 APCs – which cost more than $17.3 million.
линк
Meне ова ми делува малку многу

Оклопни борбени возила - Page 97 RWS

Оклопни борбени возила - Page 97 Apc-092115

Оклопни борбени возила - Page 97 RWS_2
http://www.abs-cbnnews.com/nation/09/21/15/look-afp-shows-new-armored-personal-carriers
---

Army Getting Anti-Air, Anti-Tank Capabilities from Israel
http://defense-studies.blogspot.rs/2015/09/army-getting-anti-air-anti-tank.html

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty30/9/2015, 16:58

М113кава испаѓа најуниверзална платформа... за што сакаш може да ти служи Very Happy

Штета што кај нас не ги модернизираме/намениме и вратиме во употреба.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty30/9/2015, 17:04

A нашите се прилично „нови“ ако не се лажам произведени се негде во средината на деведесетите а не се ни многу користени ниту во италија ниту кај нас само што имаат бензинскиот мотор и слаб алуминиумски оклоп.ама можат да се пренаменат како мобилно пво,радар,минофрлач...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty30/9/2015, 20:15

Momak od Gjorce напиша:
A нашите се прилично „нови“ ако не се лажам произведени се негде во средината на деведесетите а не се ни многу користени ниту во италија ниту кај нас само што имаат бензинскиот мотор и слаб алуминиумски оклоп.ама можат да се пренаменат како мобилно пво,радар,минофрлач...
I kupola so Broving + CCTV kamera.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty1/10/2015, 18:31

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty2/10/2015, 20:16

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty4/10/2015, 19:15

Росомак машиниште.

Оклопни борбени возила - Page 97 1e0SNMjATt7GgOqfu0-tvg

Оклопни борбени возила - Page 97 IMG_0762-e1441278915700

Оклопни борбени возила - Page 97 Scipio%2B1

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty4/10/2015, 20:52

Овој ќе да е бааѓи поскап од тој што го презентираа на Криволак и го нудеа на Македонија .
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty4/10/2015, 21:56

РИС напиша:
Овој ќе да е бааѓи поскап од тој што го презентираа на Криволак и го нудеа на Македонија .
Ова е Полски и се вика Скорпио, и Врска нема со муабетот погоре .
Ставен е како Оклопен транспортер од една јака фирма. Како што е Патрија.
Овој е со руски топ колку што гледам А-72 како кај БТР-82 а оној предходниот кој го споменуваш има купола КОНСБЕРГ норвешка и 30 мм топ ОТО =Мелара.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Page 97 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 97 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила
Вратете се на почетокот 
Страна 97 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 50 ... 96, 97, 98, 99, 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: