ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 49 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1015

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty20/9/2015, 14:14

Хм , место овој чвор на куполата , да си монтирале противоклопни ракети странично на куполата .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty20/9/2015, 16:07

Moже

Оклопни борбени возила - Page 96 AMV_sto_je_previse__zpsibvxrdwt


Иначе доста импресивно делува 40мм фрлач на гранати на видеото,како минофрлач у пм
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1015

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty20/9/2015, 17:39

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty21/9/2015, 01:37Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty23/9/2015, 15:03

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty23/9/2015, 15:11

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty26/9/2015, 14:33

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty26/9/2015, 16:59

Не ме чуди изборот (не дека е лош, далеку од тоа), со оглед дека дел од погоните на GDELS (General Dynamics European Land Systems) се во Шпанија.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty26/9/2015, 17:49

Alvar напиша:
Не ме чуди изборот (не дека е лош, далеку од тоа), со оглед дека дел од погоните на GDELS (General Dynamics European Land Systems) се во Шпанија.
Не се у Швицарска ???

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty26/9/2015, 19:14

Дел во Швајцарија (Mowag), дел во Германија (European Land Systems - Germany), дел во Шпанија (Santa Bárbara Sistemas), дел во Австрија (Steyr-Daimler-Puch Spezialfahrzeug GmbH) и дел во Чешка (European Land Systems - Czech).

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Page 96 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 96 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила
Вратете се на почетокот 
Страна 96 of 100Отиди на страна : Previous  1 ... 49 ... 95, 96, 97, 98, 99, 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: