ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 51 ... 100  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty4/1/2012, 13:37

А и ти незнаеш што да одбереш...пресметај ја сумата за овие машини и ке ти стане јасно дека со нашиот буџет нема пари ни за нивната муниција... Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty4/1/2012, 17:11

Јас мислам дека за нас најдобро ке биде да си ги модернизираме веке постоечките 31 на број Т-72А,многу поевтино ке ни дојде него да купуваме нови тенкови...еве на пример ако купиме 31 Leopard 2А6 ке ни искочи 108.5 милиони,а ако ги модернизираме нашиве Т-72 околу 70 милиони,но зависи каде би ги модернизирале,според мене најдобро би било во Србија поради добрата воена соработка што ја имаме...знам дека кога се договараа го Кубајците циврата изнесуваше 2 милиона по парче...е сега они имаат две модернизации за Т-72 и М-84,има мала разлика измеѓу овие два тенка но не би требало да претставува проблем за пасувањето на деловите...впрочем модернизацијата на М-84АБ1 е по руска лиценца мислам дека се уште ја немаат исплатено србиве,но како и да е за сума од 62 милиони ке имаме тенкови кои ке бидад на ниво на Т-90...

Т-72
Оклопни борбени возила - Page 3 SER_mod_T72


М-84АБ1
Оклопни борбени возила - Page 3 Pbucket
Оклопни борбени возила - Page 3 Tank-M-84-ABS-in-Serbian-Army

Еве ви линк на кој имате многу слики за овој тенк...
http://aircraft-planet.com/?p=4005
Вратете се на почетокот Go down
ivankuБрој на мислења : 1

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty4/1/2012, 18:02

Здраво на сите!!!

Мислам дека ова емојот прв коментар на новиов форум но, мора да кажам дека ниедна објава на темава не ми се допаѓа!!!

Првин мислам дека не е во ред да дискутираме на едно место за ПБВ (пешадиски борбени возила) и ОТ од една страна и за тенкови од друга!!!

Второ, ослободете се од тесногледоста и дајте место на мечтата! Сепак ова е форум, а некаков свршен чин!!! Нам ни се потребни сите три работи и овде можеме да ги имаме макар и да тоа не е случај во стварноста!!!

Поздрав до сите и само напред!!! jupii jupii jupii
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty5/1/2012, 00:16

ivanku напиша:
Здраво на сите!!!

Мислам дека ова емојот прв коментар на новиов форум но, мора да кажам дека ниедна објава на темава не ми се допаѓа!!!

Првин мислам дека не е во ред да дискутираме на едно место за ПБВ (пешадиски борбени возила) и ОТ од една страна и за тенкови од друга!!!

Второ, ослободете се од тесногледоста и дајте место на мечтата! Сепак ова е форум, а некаков свршен чин!!! Нам ни се потребни сите три работи и овде можеме да ги имаме макар и да тоа не е случај во стварноста!!!

Поздрав до сите и само напред!!! jupii jupii jupii

Добре дојде "ivanku"

Ова со тенковиве се наметна само по себе,а мислам дека нема врска ако возилото спаѓа во ОТ или ПБВ темава е општо за сите оклопи борбени возила...Иако е форум не треба многу да се занесуваме и бегаме од реалноста затоа што токму од вакви форуми може да се научи многу... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty6/1/2012, 22:24

Ima tema "Voeni terenski vozila" i tamu se diskutira za vozila od tipot na Landroverite sto gi imame i slicno, Smile otvorete nova tema za BVP , ili da ja preimenime? Nema da prejdeme na "druga" klasa?

I dali ima pak nekoj prblem so slikive na forumov?

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty6/1/2012, 22:25

ivanku напиша:
Здраво на сите!!!

Мислам дека ова емојот прв коментар на новиов форум но, мора да кажам дека ниедна објава на темава не ми се допаѓа!!!

Првин мислам дека не е во ред да дискутираме на едно место за ПБВ (пешадиски борбени возила) и ОТ од една страна и за тенкови од друга!!!

Второ, ослободете се од тесногледоста и дајте место на мечтата! Сепак ова е форум, а некаков свршен чин!!! Нам ни се потребни сите три работи и овде можеме да ги имаме макар и да тоа не е случај во стварноста!!!

Поздрав до сите и само напред!!! jupii jupii jupii

Ivanku zdravo! ziveli

Dobredojde i se nadevam ke se vklucis vo razgovorite na forumov, gledam cesto si on-line ali ne pisuvas,ubavo sto se vkluci jupii

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty6/1/2012, 22:32

Profesionalec напиша:
Ima tema "Voeni terenski vozila" i tamu se diskutira za vozila od tipot na Landroverite sto gi imame i slicno, Smile otvorete nova tema za BVP , ili da ja preimenime? Nema da prejdeme na "druga" klasa?

I dali ima pak nekoj prblem so slikive na forumov?

Таа е посебна тема друже за транспотни возила,оваа тема е за оклопно борбени возила(во нив спаѓаат сите оклопни возила без разлика дали се Оклопни транпортери или Пешадиски борбени возила,гасеничари или точкаши),иако дел од нив можат да издржат
поголем дел на муниција сепак не се оклопни борбени возила туку транспорни возила...незз што е пак со сликиве...
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty6/1/2012, 22:35

Vo red, ama i tenkot e oklopno vozilo,gasenicar neli? ili spagja vo totalno druga kategorija toj?

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty6/1/2012, 22:38

Profesionalec напиша:
Vo red, ama i tenkot e oklopno vozilo,gasenicar neli? ili spagja vo totalno druga kategorija toj?

Тенкот си е посебна категорија на возило,што значи не спаѓа во оклопни возила...
Вратете се на почетокот Go down
Profesionalec

Profesionalec

Број на мислења : 149

Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty6/1/2012, 22:40

Jas eve ke otvoram tema za tenkovite , pa administratorot neka gi prefrli mislenjata.

______________________
Don't underestimate your enemy!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 100Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 51 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: