ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Оклопни борбени возила

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next
АвторПорака
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty31/12/2011, 15:29

Од кога е овој текст??? Нов е или е нешто старо кога беше актуелно ова???
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty31/12/2011, 16:09

Makedon напиша:
Од кога е овој текст??? Нов е или е нешто старо кога беше актуелно ова???

Стар е...2008/09 тие години беше...тогаш се спомниваше и модернизација на дел oд нашите БТР-70/80 како дел од тој договор,но се падна во вода... Sad
Вратете се на почетокот Go down
AlexGreat

AlexGreat

Број на мислења : 277

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty1/1/2012, 00:50

Имавме можност дома да го произведуваме, тоа носеше големи погодности , и иако понеквалитетен и позастарен како концепт од новите модуларни оклопни транспортери, подобро би било да го имавме бидејќи ќе беше наш и ќе имавме можност во поголеми бројки да го произведуваме.

______________________
Born to be Macedon!
Вратете се на почетокот Go down
fighter

fighter

Број на мислења : 68

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: a што со овие   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty3/1/2012, 03:03

Можда би било подобро да купиме најнови транспортери https://www.youtube.com/watch?v=EhFLv62e088&feature=related наместо тенкови,
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty3/1/2012, 14:15

fighter напиша:
Можда би било подобро да купиме најнови транспортери https://www.youtube.com/watch?v=EhFLv62e088&feature=related наместо тенкови,

Најдобро би било да купиме и тенкови и некои вакви борбени возила,и секогаш да одат заедно на секој трет тенк да иде едно вакво,како поддршка...
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty3/1/2012, 20:18

Momak od Gjorce напиша:
fighter напиша:
Можда би било подобро да купиме најнови транспортери https://www.youtube.com/watch?v=EhFLv62e088&feature=related наместо тенкови,

Најдобро би било да купиме и тенкови и некои вакви борбени возила,и секогаш да одат заедно на секој трет тенк да иде едно вакво,како поддршка...

Ова возило БМП-4 има иста намена како и нашите БМП-2 само нели бројката кажува се. Наменети се исклучиво за подршка на тенкови во однос 3:1 (во полза на тенковите). Но не е само ова возило од ваков тип тука е и американското Бредли кој е подршка за Абрамсите, исто тѕака солидно и многу докажано борбено оклопно возило. Еве малку да го визуелизираме

Оклопни борбени возила - Page 2 1BFV01

Оклопни борбени возила - Page 2 CSA-2005-10-03-101023

Инаку ако ве интересира онаа коцка од страна со четирите дупки е за полунаведувани ракети, слично како нашите Конкурси за БМП-2-ките.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty3/1/2012, 22:45

Makedon напиша:


Ова возило БМП-4 има иста намена како и нашите БМП-2 само нели бројката кажува се. Наменети се исклучиво за подршка на тенкови во однос 3:1 (во полза на тенковите). Но не е само ова возило од ваков тип тука е и американското Бредли кој е подршка за Абрамсите, исто тѕака солидно и многу докажано борбено оклопно возило. Еве малку да го визуелизираме


Бредлите се многу скапи за нас,што значи би отпаднале...БМП-4 е многу сличен на БМП-3,зарем не е истата воена платворма???,нели русиве не досволуваа извос на една верзија е сега кој беше(се ми се чини дека е БМП-4,или сепак беше БМД-3)...за нас најдобро решение би било набавка на уште некој БМП-2 и модернизација на векепостоечките,нашите се прилично нови мислам дека се произведени негдека 90-те,последната генерација...

Еве ги мојте предлози...

Оклопни борбени возила - Page 2 Bmp2_1

Оклопни борбени возила - Page 2 Splash_right
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty3/1/2012, 23:19

Момак мислам дека Русите не го извезуваат БМД-3 (мислам дека е направен само за потребите на нивните ВДВ и тоа во многу мали количини, предводени од Анатолиј Лебед; кој не знае ВДВ се Воздушно Десантна Војска)

Е сега БМП-2 и БМП-3/4 се сосема различни и не се иста борбена платформа. Според мене не е лошо да се размислува и на БМП-Т "Терминатор", новото играче излезено од погоните на УВЗ (Урал Вагон Завод), делува доста солидно цврсто, поставено на платформа од Т-72 со 2 30мм топа и 4 ПО ракети. Први кои го купија не се русите туку Казакстанците (3 комада), ова повеќе делува како проба него како купување. Ама пак ќе кажам делува поснажно од БМП-2. Еве и клипче да се уверите!И неколку слики од него

Оклопни борбени возила - Page 2 1277958425_bmpt15

Оклопни борбени возила - Page 2 Ramka

Оклопни борбени возила - Page 2 2m48w3p
Вратете се на почетокот Go down
shady3Број на мислења : 113

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty4/1/2012, 02:50

Сакам едно 24 вакви терминаторчиња под итно да видам во АРМ Smile

И едно за роденден за мене Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Makedon

Makedon

Број на мислења : 158

Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty4/1/2012, 07:56

Момци нас ни фалат тенкови не борбени платформи за нивна подршка.

Како би ни дошле убаво Leopard 2А6 (3,5 милиони по парче) комбинирани со PzH 2000 самоодни хаубици и нови АMV Patria (божееее Very Happy ), за разлика од Челинџерот и Абрамсот кој се далеку поскапи.

Leopard 2A6
Оклопни борбени возила - Page 2 Leopard_2a6m_can_canadian_army_kraus_maffei_wegmann_002_site

Оклопни борбени возила - Page 2 232516-Berserker

PzH
Оклопни борбени возила - Page 2 Pzh-2000

Оклопни борбени возила - Page 2 228630-Berserker

AMV Patria
Оклопни борбени возила - Page 2 AMV_and_Kongsberg

Оклопни борбени возила - Page 2 V38430_Finnish%20Patria%20AMV%20with%20AMOS%20(Advanced%20MOrtar%20Syst
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Оклопни борбени возила - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Оклопни борбени возила   Оклопни борбени возила - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Оклопни борбени возила
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 100Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 51 ... 100  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: