ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Автоматски фрлач на гранати

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty17/2/2016, 20:02

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty17/2/2016, 20:38

11300$ по комад, добри се овие со здравје?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty17/2/2016, 23:13

Во што се толку поефикасни од српските РБ-6 или како веќе се викаа, за толку пари?! Rolling Eyes
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty17/2/2016, 23:36

Мислиш на хрватскиот RBG-6, кој пак е копија на Ј. Африканскиот Milkor 40mm UBGL?
http://www.aalan.hr/multiple-grenade-launcher-type-rbg-6-cal-40x46mm
http://www.milkor.net/MGL-Mk1L.html

Веројатно ништо поефикасен, освен што доаѓа во модерна, окер боја. Cool

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty18/2/2016, 00:03

Пази молимте,во цената се вклучени и 6 пресечени примероци за теоретска настава Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty18/2/2016, 12:26

Аха, епа во тој случај ефтино поминале. Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
m-r.niceguy

m-r.niceguy

Број на мислења : 45

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty7/4/2016, 23:34


АГС-40 „Балкан“

Да го донесеме „Балкан“ на Балканот?  Very Happy
Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Balkan-3

---
Карактеристики

Калибар: 40мм
Брзина на стрелба: 400 истрела во минута
Дострел: 2500м
Тежина: 32 кг со троножец (и столче Smile) + 14 кг муниција (20 гранати)

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Balkan-1
Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Balkan
Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Balkan_3

Муниција
АГС-40 ги користи новите 7П39 40мм гранати кои се без чаура и се тврди дека се 3 пати поефикасни од стандардните 40мм гранати.
Двојно се потешки од гранатите на претходникот АГС-30 но се воедно со поголема моќ и поголем дострел.

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Balkan_5
Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Balkan_2

______________________
Не постојат факти, само добро основани претпоставки.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty8/4/2016, 16:45

Чиво производство е ова?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty8/4/2016, 17:19


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty21/7/2016, 13:42

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Автоматски фрлач на гранати   Автоматски фрлач на гранати - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Автоматски фрлач на гранати
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: