ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 AH-64 Apache

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty26/8/2015, 15:25

AH-64 Apache - Page 2 11921760_887762877969800_6037772875527429147_o

AH-64 Apache - Page 2 11894496_887763047969783_3806925110614160969_o

AH-64 Apache - Page 2 11895018_887763151303106_492226873739818666_o

AH-64 Apache - Page 2 11872057_887763207969767_5199232816163996403_o
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty27/3/2016, 00:37

Што ти значи јака логистика,не за чабе вложуваат јенкиве "највише" на логистика...

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty27/3/2016, 18:23

Ах што би дал да видам Апачи со македонски ознаки (а да не е макета!) Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Goust

Goust

Број на мислења : 124

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty14/6/2016, 11:28

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty5/9/2016, 13:10

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty20/9/2016, 22:42

Еден грчки апач помалку Smileнема повредени
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty30/9/2016, 14:50

AH-64 Apache - Page 2 HEJAxQJ

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty17/2/2017, 15:50

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty27/11/2017, 21:39

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty17/7/2018, 14:57

Taiwan’s Army formally takes new AH-64E Apache attack helicopters into service
https://defence-blog.com/aviation/taiwans-army-formally-takes-new-ah-64e-apache-attack-helicopters-into-service.html

AH-64 Apache - Page 2 2018071711521098471
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
AH-64 Apache - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: AH-64 Apache   AH-64 Apache - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
AH-64 Apache
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: