ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Bell 206/OH-58 Kiowa

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty21/4/2014, 13:47

А во денешно време кога се има безпилотни летала вакво нешто не е потребно,ем по ефтино,ем по ефикасно,ем се исклучува можноста од човечка жртва
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty21/4/2014, 14:59

Добар е добар, плус има можност огнено да дејствува...
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty31/10/2014, 21:23

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty28/7/2015, 23:40

Киова напаѓа Very Happy

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 11754476_10154081886547519_3496852039106711627_o

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 11816218_10154081886462519_8464567457369887641_o

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 1487706_10154081886502519_1462737031827833111_o

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 11741021_10154081886537519_8339870082682873812_o
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty12/2/2016, 13:31

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty25/4/2016, 16:24

Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty8/7/2016, 14:31

Лет кој влезе во гинис

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 3riDOp9
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty23/2/2017, 22:51

Greece submitted a Letter of Request (LoR) to the U.S. for donation of 70 OH-58D Kiowa Warrior helicopters

Hellenic Army Acquiring 70 US Army Surplus OH-58Ds - GREECE IS planning to acquire 70 Bell OH-58D Kiowa Warrior
https://twitter.com/AirForcesDaily/status/808359817999945728

e-amyna.com
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty11/1/2018, 22:11

^^^
Им ја одобриле донацијата од 70 комада...

US gifts Greece Kiowa scout helicopters
http://www.janes.com/article/76998/us-gifts-greece-kiowa-scout-helicopters

KYSEA authorised the Ministry of Defence to receive EUR44.16 million (USD52.8 million) for restoring the helicopters and shipping them to Greece.

The US package consists of 36 fully-equipped helicopters; 24 without certain avionics, navigation, and communication equipment for training; and 10 for spare parts.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty12/1/2018, 22:35

Нема да остане ништо за нас . Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Bell 206/OH-58 Kiowa
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 2Отиди на страна : Previous  1, 2

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: