ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Bell 206/OH-58 Kiowa

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty8/8/2013, 20:40Последната промена е направена од Momak od Gjorce на 10/8/2013, 10:59. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty8/8/2013, 20:41

Bell 206/OH-58 Kiowa 143473_189630733_OH-58D-TAIWAN%20AF-NOV2011-2

Bell 206/OH-58 Kiowa 143473_189630733_OH-58D-TAIWAN%20AF-NOV2011

Bell 206/OH-58 Kiowa 143473_189630733_OH-58D-TAIWAN%20AF-NOV2011-1
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty8/8/2013, 20:42

Bell 206/OH-58 Kiowa 143473_164349409_OH-58-USMC-AUG-2011-Fort%20Smith-1

Bell 206/OH-58 Kiowa 143473_164349409_OH-58-USMC-AUG-2011-Fort%20Smith

Bell 206/OH-58 Kiowa 143473_73088066_H-58%20Kiowa%201

Bell 206/OH-58 Kiowa 143473_73088066_H-58%20Kiowa%203

Bell 206/OH-58 Kiowa 143473_73088066_H-58%20Kiowa%204
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty8/8/2013, 21:31

БЕЛ-206 ОХ-58 Извидувачко нападен лесен борбен хеликоптер, ако некогаш се изготви сериозен план за обнова на хеликоптерската ескадрила на ВВ на АРМ сериозно треба да се земе во предвид и набавка на едно 4 хеликоптери од овој тип.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty9/8/2013, 01:33

Наште Белл (новите момак ли кој ги постави што стигнале пред некој ден од бизнисот со израел) што модел се ?
Со малку мака,нели би можеле да станат нападен лесен борбен хеликоптер ? Rolling Eyes Rolling Eyes 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty9/8/2013, 12:17

Legija91 напиша:
Наште Белл (новите момак ли кој ги постави што стигнале пред некој ден од бизнисот со израел) што модел се ?
Со малку мака,нели би можеле да станат нападен лесен борбен хеликоптер ? Rolling Eyes Rolling Eyes 
Bell 206B-3 JetRanger III се на нашите,сепак нивната намена е тренажен хеликоптер и мислам дека не би требало да ги чепкаме...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty10/8/2013, 11:03

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty10/8/2013, 11:06

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty20/4/2014, 23:15

Bell 206/OH-58 Kiowa CUk3Fei

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty21/4/2014, 08:46

ОХ-58 КАЈОВА можеби најквалитетниот извидувачко-нападен хеликоптер , но и многу , многу скап .Токму ваков или сличен хеликоптер фалеше во 2001 година во акциите и пребазирањата на АРМ , односно да го извиди и пребара теренот пред дејството на АРМ .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Bell 206/OH-58 Kiowa Empty
ПишувањеПредмет: Re: Bell 206/OH-58 Kiowa   Bell 206/OH-58 Kiowa Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Bell 206/OH-58 Kiowa
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Хеликоптери-
Отиди до: