ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Qaher-313-Ирански стелт ловец

Go down 
АвторПорака
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Qaher-313-Ирански стелт ловец Empty
ПишувањеПредмет: Qaher-313-Ирански стелт ловец   Qaher-313-Ирански стелт ловец Empty5/8/2013, 11:55

Сеа читав за него, па си викам ај да отвориме мала дискусија за ова
Qaher-313-Ирански стелт ловец 1146604_10151467321141362_1931330926_n

На изглед е супер, само што има на многу места читам , дека ова е само фалш, у однос на тоа дека кокпитот е евтина копија од Америчкиот ф-22, и дека многу личел на ф-35, во јавноста е покажан на 1-ви февруари.
Ако се озбилни во намерата да напраат нешто, ( и не им го знам кадарот каков им е , ако имаат кадар ке го бидне ваљда) можда и ке напраат, ако не за друго бар за инает за западњаците.

Е сеа да слушнам ваше мислење Very Happy Very Happy 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Qaher-313-Ирански стелт ловец Empty
ПишувањеПредмет: Re: Qaher-313-Ирански стелт ловец   Qaher-313-Ирански стелт ловец Empty5/8/2013, 12:18

Се уште е во фаза на изработка,ова е негова макета која е изработена највероватно во карбон или лиен плексиглас,може да се види подоле на сликата се познаваат деловите од калапот...иако е макета многу е лошо направена

Qaher-313-Ирански стелт ловец HhGuPIq

Qaher-313-Ирански стелт ловец YrtadjP

Qaher-313-Ирански стелт ловец 4ppZm35

Qaher-313-Ирански стелт ловец 8jBHPje
Вратете се на почетокот Go down
 
Qaher-313-Ирански стелт ловец
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: