ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 9M123 Khrizantema

Go down 
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty13/7/2013, 16:44

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty13/7/2013, 17:32

Ниска силуета ,голема прооднос ,пловнос ,плус добра противоклпна ракета ,кој размислува за одбрана на својата земја наместо еден тенк подобро да набави 2-3 Хризантеми.
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty17/7/2013, 12:23

РИС напиша:
Ниска силуета ,голема прооднос ,пловнос ,плус добра противоклпна ракета ,кој размислува за одбрана на својата земја наместо еден тенк подобро да набави 2-3 Хризантеми.

http://indrus.in/economics/2013/07/16/russian_army_procures_khrizantema_missile_systems_27133.html

Само не ми е јасно само две ракети, кога ќе ги испука додека земе други... нели е ранлив?
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty17/7/2013, 15:43

Ima sistem za interno avtomatsko prepolnuvanje na dupliot lanser...vo municionata komora nosi vkupno 64 proektila (32 dupli lansirni kontejneri)..prepolnuvanjeto se vrshi za okolu 7 sekundi...
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty17/7/2013, 15:46

Колку и автоматскиот полнач на Т-72...
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty18/7/2013, 03:39

демек ова му е мајката за АРМ , може во однос 1:2 со корнетот поставени на хермелини,плус новиот транспортер шо беше поставен (добро тој е уште во развој) и шо ќе ни се тенкој. А плус за нивна непосредна заштита од воздух оние самоодните 9K35 Strela-10.lol! jupii 
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty18/7/2013, 03:56

Боље од тенк.. во однос на огнената мок мислам.. Rolling Eyes 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty24/5/2014, 10:27

Овие 12 Хризнтеми од парадата во Москва сосема доволни за да го наплатиме клириншкиот долг од 60 милиони долари со тоа што ќе треба да доплатиме околу 15 милиони долари за последните 2е
https://www.youtube.com/watch?v=XajlSbBQvR0
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty24/5/2014, 13:12

Долгот „се наплати„ преку кракот кој ќе го добиеме од јужниот тек.

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty23/11/2016, 14:41


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
9M123 Khrizantema Empty
ПишувањеПредмет: Re: 9M123 Khrizantema   9M123 Khrizantema Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
9M123 Khrizantema
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: