ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Anti-materiel Rifle M12 - Black Spear Црно Копје

Go down 
АвторПорака
mojsejko

mojsejko

Број на мислења : 15

Anti-materiel Rifle M12 - Black Spear Црно Копје Empty
ПишувањеПредмет: Anti-materiel Rifle M12 - Black Spear Црно Копје   Anti-materiel Rifle M12 - Black Spear Црно Копје Empty11/7/2013, 16:32

Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Anti-materiel Rifle M12 - Black Spear Црно Копје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Anti-materiel Rifle M12 - Black Spear Црно Копје   Anti-materiel Rifle M12 - Black Spear Црно Копје Empty11/7/2013, 22:52

Во основа ова е стандардната црна стрела само што сега е со подесив кундак по сите правци и подесиво чкрапало кое се подесува од 0.5 до 1.5кг. Да се надеваме дека ќе е попрецизна од црната стрела на која прецизноста не и беше најјака страна. Друго, не ми е јасно зошто ја нудат со толку долги цевки. 700-730мм ќе беше сосема доволно за 12.7x99.
Вратете се на почетокот Go down
 
Anti-materiel Rifle M12 - Black Spear Црно Копје
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: