ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Leopard MBT 1/2

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1014

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty7/11/2013, 00:31

Едно 69 тенка Леопард-2 за еден јак самостоен тенковски батаљон во АРМ би биле доволни .
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty7/11/2013, 07:31

РИС напиша:
Едно 69 тенка Леопард-2 за еден јак самостоен тенковски  батаљон во АРМ би биле доволни .
Зошто 69
Батаљон е30 тенка.
“ 3 чети по 10 тенка + 1команден.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty7/11/2013, 10:34

Јас сум за појак четворен систем ,еден вод ,четири оделенија , една чета ,четири вода плус команден тенк , четири чети по седумнаесет тенка плус главнокомандувачки тенк рамно 69 .Исто би го направил БВП .
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty7/11/2013, 10:58Дански 2А5.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty23/12/2013, 19:08

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/puolustusvoimat-ostamassa-lisaa-leopard-panssarivaunuja-/2450432

Финска купува од Холандезите 100 Леопарди 2А6 за само 200 милиони евра!

Која багатела човече еј, холандезиве уште газ што не дадоа!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty23/12/2013, 20:37

Тоа е, има држави кои знаат како да ги трошат своите пари. За разлика од некои.. кхм, кхм.. други, кој ги фрлаат во ветер на непродуктивни (и штетни) глупости.
Проста математика ќе ти каже дека со парите потрошени на Скопје (во магла) 2014-та, армијата и полицијата ќе се опремеше со врвна опрема со која ќе беа средени тип-топ за следните 20-30 години.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty23/12/2013, 20:48

Alvar напиша:
Тоа е, има држави кои знаат како да ги трошат своите пари. За разлика од некои.. кхм, кхм.. други, кој ги фрлаат во ветер на непродуктивни (и штетни) глупости.
Проста математика ќе ти каже дека со парите потрошени на Скопје (во магла) 2014-та, армијата и полицијата ќе се опремеше со врвна опрема со која ќе беа средени тип-топ за следните 20-30 години.
Да ама тоа нема да се види никаде
+++ чичко бандити ни го прогласи се уште актуелниот президенте за некој во заминување не му праел кеиф.....

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty23/12/2013, 20:52

Конечно за нешто да се сложам со "чичко бандити". Smile 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty23/12/2013, 21:56

Alvar напиша:
Конечно за нешто да се сложам со "чичко бандити". Smile 
абе за инат не се слагам со чичко Барути.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty23/12/2013, 22:58

Што уште продаваат Холанѓаниве од војна техника ?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Leopard MBT 1/2
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: