ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Leopard MBT 1/2

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 20:59

Да вложиме по околу пола милион евра во Т-72ките, по тенк зборувам, има боли глава да ги направиме!
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 21:09

Frogfoot напиша:
Да вложиме по околу пола милион евра во Т-72ките, по тенк зборувам, има боли глава да ги направиме!
Каде во Морозов или во Нижи Тагил.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 22:20

Хм.. не ме сфати.. Ја не реков дека сите трчат да ни дадат екстра тенкови за ептен ниска цена, ама дека треба малце да се бркне рака некаде.. И не мора да земаме по 100-200 .. Али незаинтресираноста, и некој фактори си го прават своето.А што фали на 2-ра рака ? И 72-ките се половни, а и сите помали земји земаат половни..

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 22:22

Legija91 напиша:
Хм.. не ме сфати.. Ја не реков дека сите трчат да ни дадат екстра тенкови за ептен ниска цена, ама дека треба малце да се бркне рака некаде.. И не мора да земаме по 100-200 .. Али незаинтресираноста, и некој фактори си го прават своето.А што фали на 2-ра рака ? И 72-ките се половни, а и сите помали земји земаат половни..
ДРУЖЕ ОД 30 ТЕНКА
САМО 10 КОРИСТИМЕ 20 СЕ КОНЗЕРВИРАНИ.

100 ТЕНКА ТОА ТРЕБА ДА СЕ ОДРЖУВА.
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 22:32

Чекај сеа ја убаво си реков немора да купуваме 100-200 тенка, бидејки не сме во таква можност и ние во АРМ нема да имаме повеке од 50 тенкови никогаш..
И во претходните 2 мислења го тоа, само незнам дали не ме сфаќате, да се земе малку заинтресираност да почнат да се менуваат 72-ките со некоја понова генерација тенкови..

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 22:41

Ма се разбираме сите убаво, како што на сите ни е совршено јасно дека АРМ од ова на подобро нема да тргне. Е сега за бетер сеуште има простор. Wink 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 22:45

Alvar напиша:
Ма се разбираме сите убаво, како што на сите ни е совршено јасно дека АРМ од ова на подобро нема да тргне. Е сега за бетер сеуште има простор. Wink 
Skraja da e.affraid 
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 22:49

Ќе биде и бетер, да не ги брзаме.

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 23:01

Да не бегаме од темата дечки. За ова сме расправале на долго и на широко.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty6/11/2013, 23:13

Alvar напиша:
Да не бегаме од темата дечки. За ова сме расправале на долго и на широко.
jupii jupii jupii 
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Leopard MBT 1/2   Leopard MBT 1/2 - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Leopard MBT 1/2
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 10Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Оклопни и транспортни средства-
Отиди до: