ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Ловно оружје

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next
АвторПорака
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty21/7/2013, 20:47

Alvar напиша:
Штом се агресивни зајациве и еребиците... само ова:

Ловно оружје - Page 3 NPMGkFB

Ловно оружје - Page 3 TIDGS6k

Ловно оружје - Page 3 JnT7iwpLaughing Laughing Laughing 
Тоа за сезоната, а за вон сезона за криволов(за под палто) ова, МАГ 7 - Јужноафрички 'УЗИ' шатган, калибар 12/60, јбг компромис со должината на патроните за да рамките со патрони се ставаат во ракофатот.Twisted Evil 
Ловно оружје - Page 3 Mag7-sbs
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty21/7/2013, 20:55

ПС Иначе за чехословачкиот маузер WZ24/M24 ако добро памтам мислам дека првите свои маузерки србите ги правеа на машини увезени од чехословачка, а оригинално направени во ФН Белгија.
Вратете се на почетокот Go down
BABUN

BABUN

Број на мислења : 133

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty22/7/2013, 13:43

Momak od Gjorce напиша:
BABUN напиша:
Јас имам м48 уствари чехословачки маузерLaughing 

Пушти некоја слика,ако не е проблем...Very Happy 
Другар ќе клам слики ко ќе пукам некогаш, конзервирана е и не ми се валка Smile 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty16/8/2013, 17:04

Кој го фаќа Chasse et Pêche каналот, можеби налетеал некогаш на ликов кој има емисија за ловно оружје. Ова му е YouTube каналот.
https://www.youtube.com/user/balistiquechasse/videos

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty23/8/2013, 14:36

Дечки да ви се пофалам, вчера купив пушка benelli montefeltro.Very Happy Иначе пушката ја купив од Скопје од продавницата во Капиштец. Коментар за пушката имам еден - топ е во секоја смисла, од изработка, материјали, финиш, квалитет на дрвото...Башка тоа пушката е и многу лесна, нецели 3кг(2950). Којзнае колку ќе клоца со магнум патрони.Very Happy   Еве некоја слика. Знам дека сликите се крш ама што да се прави кога не ме бива за слкикање, башка телофеонот е 3.2мп, а осветлувањето за никаде. За до следна прилика(некаде надвор) добри се.Smile 
Ловно оружје - Page 3 8_zps55fde1ba

Ловно оружје - Page 3 9_zps21417a2c

Ловно оружје - Page 3 4_zpsc8c14b24

Ловно оружје - Page 3 6_zpsb70bb3e2

Ловно оружје - Page 3 7_zps9fe100b5

Ловно оружје - Page 3 3_zpsb85a906d

Ловно оружје - Page 3 5_zpsba76f3a3

Ловно оружје - Page 3 2_zps9433baaf

Ловно оружје - Page 3 1_zps644e1775
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty23/8/2013, 14:40

Машала, машала... убав избор си направил. aplauz 
Еребиците и фазаните дерман да немаат од тебе. Very Happy 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty23/8/2013, 17:09

Добар избор,пушкава е прва лига...ziveli 
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty24/8/2013, 15:05

Честитки и од мене Бео, петка е! Долго да те служи и чекаме подобри слики!
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty25/8/2013, 00:47

Ќе биди, ќе биди...следната прилика ќе направам подобри слики.Smile 
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty25/8/2013, 01:15

ПС Иначе во игра беа и winchester sx3 и franchi affinity. Во продавницата Интерспорт, од каде што ја купив пушката, на лагер имаа winchester sx3 со дрвен кундак, но не верзијата field со црн финиш и обичен кундак, туку онаа спортската верзија со необично грдо дизајниран кундак во делот кај гумениот штитник за рамо. Иначе винчестерот беше 82000 денари.
Видете го колку е грд кундакот кај задниот дел.
Ловно оружје - Page 3 32056908Super-X3-Walnut-Field-MID-511054-l

Друго што ме одврате од спортскиот SX3, освен кундакот, беше финишот на пушката. Не мислам квалитетот на изработка(ја разгледав пушката и изработката беше екстра), туку нијансата на бојата која делуваше како паркеризиран финиш само што сивата боја беше во посветла нијанса.

Од моделот franchi affinity имаа повеќе верзии: sintetic(со пластичен кундак), white(со бела глава и дрвен кундак) и верзијата wood(црна со дрвен кундак). Како што напишав погоре и франкито беше во опција, ја разгледав пушката, изработката беше супер, кундакот беше убав, ама оваа што ја имаа на лагер на горната страна од сандукот беше стругната....најверојатно во процесот на изработка на сандукот, стругот му има залетано и така пушката си остана со прилично забележителен белег долг околу 1цм. Друго што ме одврате од конкретниот модел беше должината на цевката од 76цм - предолга за мој вкус, а башка тоа тие додатни 5цм ја прават пушката многу долга.....полуавтоматите се и онака многу долги.....е сега уште тие 5цм и цело копје.

Иначе од останатото имаа уште неколку модели на бенели - duka di montefeltro, crio...., vincesterite ги спомнав, уште неколку модели на франки - fast pro, италијанска Fair, Чешка Зброевка(го заборавив моделот) изработена од турска компанија, неколку модели на hatsan, турски Huglu, beretta ES100(изработена во Шпанија), Bajkal MP155....се на се солидна понуда.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ловно оружје - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ловно оружје
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 15Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: