ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Ловно оружје

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty27/2/2017, 12:18

Генерал напиша:
Ако може некој да ме информира каква е понудата на карабини во .308 Win?

Во Микеи знам дека имаат Steyr-Mannlicher, Ceska Zbrojovka и Crvena Zastava карабини, дали имаат нешто во 308, не знам. Арсенал-Струга држат Sauer, CZ, Steyr и Benelli. Кремен-Битола нудат Browning, Winchester и Verney Carron... само што понуда и калибри треба да се јавиш. Асто-Струмица имаат Bergara, Benelli, Browning и Merkel карабини. Инфо за дуќаниве од нивните страници на facebook. Белким ќе најдеш нешто во 308 во некој од нив.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty27/2/2017, 15:19

Фала Alvar.

Ако некој има некоја информација нека сподели. Ќе ми заштеди многу време.

Барам полуавтоматска, tactical и по можност во .308 калибар. Не сакам класично ловно оружје.

Ако некој знае каде има Заставин М76 не новиот М2010 нека ме информира.

Не сум страствен ловец ама кога веќе ќе купувам секако дека ќе ја користам и за тоа.

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty27/2/2017, 17:10

Аха, ја мислев бараш ловен карабин. Smile

Имаше пред неколку месеци ваква SIG 716 во .308 во Микеи, не знам дали ја имаат продадено. Но веројатно може и да нарачаат ако нема.

https://www.sigsauer.com/products/firearms/rifles/sig716/

Перверзија беше пушката. Twisted Evil

Ловно оружје - Page 14 LehJe3z

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty28/2/2017, 00:28

Alvar напиша:
Аха, ја мислев бараш ловен карабин. Smile

Имаше пред неколку месеци ваква SIG 716 во .308 во Микеи, не знам дали ја имаат продадено. Но веројатно може и да нарачаат ако нема.

https://www.sigsauer.com/products/firearms/rifles/sig716/

Перверзија беше пушката. Twisted Evil

Ловно оружје - Page 14 LehJe3z

SIG 716 во калибар .308.

Цена ситница: 270 000 денари

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty28/2/2017, 01:01

Речиси дупло поскапа од САД. Ouch!

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty5/4/2017, 22:42


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty11/4/2017, 19:46

Минатата недела бев до Автокоманда до полициска станица да ги заменам дозволите за оружје.Па ја прашувам службеничката,дали ќе е љубезна да провери дали ми е одговорено на одобрението за Карабин.Ме прашува кога ми е поддадено,и викам,штознам 2016-2015, не се сеќавам бидејки 2 пати на друга адреса ме бараа.И бара по документите, и ми вика,Да одобрено ти е уште во Декември 22.12.2016,ќе го подигнеш одобрението или Не.Ќе го земам и така пред два месеца ја платив пушката на човекот.Плус датумот на одобрување ми направи ептен мерак 22.12. Ден на ЈНА.Вчера палам кола и правец Т.Велес,завршивме работа со дедото од кој ја купив М-48та и правец Ск.Пушката ситница 9000 денари,стриктно барав М-48 војничка изведба,цевката отидена е 40% што со оглед на годините донекаде се прифаќа.Планирам дрвената облога да ја освежам и да видам нов слој на брунир да стават.

Ловно оружје - Page 14 Fr2nNXK

Ловно оружје - Page 14 LU3DXfB

Ловно оружје - Page 14 Kw1HFC1

Ловно оружје - Page 14 PwPq7wm
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty11/4/2017, 20:14

Тоа се бара aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty11/4/2017, 22:59

Права партизанска. aplauz

Смрт фашизму, слобода народу!

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty11/4/2017, 23:22

ВРЛО ДОБРО!......СЛУЖИМО НАРОДА! Извинете ама морав,така ми дојде некако.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ловно оружје - Page 14 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 14 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ловно оружје
Вратете се на почетокот 
Страна 14 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: