ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Ловно оружје

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty29/6/2016, 15:50

Ловно оружје - Page 13 JPxQQIg

J.Roberts .458 LOTT

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty4/7/2016, 13:51

За слонови? Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty4/7/2016, 14:05

Слонови, носорози, нилски коњи па надаље. Smile
За африкански крупен дивеч (вклучително и овие погоре) стандардот е од .375 H&H па нагоре.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty18/10/2016, 19:15


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty30/10/2016, 08:42

Во петокот се подновив со нова ловна пушка-полуавтомат.Дозволата ја добив 2014 година,лани зимата се одлучив за пушкава и почнав да собирам пари.Вчера бев на испукување во кас Ѓорче Петров.Се работи за пушката Fabarm SAT-8 Proforce telescopic 12/76 Магнум,со две заменливи цевки во комплетот.капацитет 8+1.Придружните аимпоинт,склоплива рачка и рачка која се отвара на два дела ми се купени порано.

Ловно оружје - Page 13 FaM5foz

Ловно оружје - Page 13 MSeP9VX

Ловно оружје - Page 13 UnHw7ET

Ловно оружје - Page 13 Iwxcmum

Ловно оружје - Page 13 FevPucW

Ловно оружје - Page 13 LEDYvw1

Ловно оружје - Page 13 N04sb5s

Ловно оружје - Page 13 PWvdUdv

Ловно оружје - Page 13 DG8QfyA

Ловно оружје - Page 13 CUqAr1N

Ловно оружје - Page 13 QnsC7hD

Ловно оружје - Page 13 Uizn5NN

Ловно оружје - Page 13 VzsydYE
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty30/10/2016, 11:55

Одличен избор! Со здравје да си ја служиш, на многу зајци, потполошки и фазани да им земеш мерка. Па и на некоја дива свиња. Smile

Тоа чоковите се замо за долгата цевка?

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty30/10/2016, 13:49

Toп aplauz
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty2/11/2016, 11:07

Alvar напиша:
Одличен избор! Со здравје да си ја служиш, на многу зајци, потполошки и фазани да им земеш мерка. Па и на некоја дива свиња. Smile

Тоа чоковите се замо за долгата цевка?

Само за долгата цевка се.Иако ми спомнаа дека за кратката цевка имало некојси додаток каде без проблем можело да се лови на подалеку.Искрено јас по интернетов неможев да најдам за што се работи.чинело 5000 денари,во наплив на адреналин не го запомнив точното име. Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty4/11/2016, 00:30

Супер, одлична е!

Со здравје да си ја користиш, за арно да те служи! radost
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty27/2/2017, 09:48

Ако може некој да ме информира каква е понудата на карабини во .308 Win?


______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ловно оружје - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ловно оружје
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: