ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Ловно оружје

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next
АвторПорака
leopardБрој на мислења : 516

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty24/12/2015, 14:42

Господа ми треба една информација.Во процес ми е барање за издавање одобрение за Карабин.Сакам да купам карабин М-48 оригинална-оригинално дрво не ловна варијанта.Пазар3 Реклама 5 ги преорав барајки,дали некој знае каде би можело да има?Услов цевката да е добро сочувана.Има една М-48 некој лик од Зелениково ја продава,таа е веќе видена.Сигурно низ останатите градови има некој или некаде што продава.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty24/12/2015, 22:13

Да прашаше пред 6/7 месеци,ке ти најдев сега јок
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty24/12/2015, 22:16

Сигурно ќе поминат уште 6-7 додека одобрат..така да може ќе излезе нешто.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty4/2/2016, 15:39Добра, овај... пушка. Cool

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty4/3/2016, 12:39

Не е ловно,ама некако нај соодветно
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty4/3/2016, 13:40

Ловна, тешка артилерија. Smile
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty4/3/2016, 13:57

И нешто "поситна" артилерија.Ех, човек да има кеш за вакво хоби. Овие на вториот клип погоре истепаа едно солидно ауто од цирка 30.000€.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty18/3/2016, 20:28Twisted Evil

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty18/3/2016, 20:38

Кој ќе ги собира после у пм Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty18/3/2016, 20:59

Тие што го плаќаат ловот со хеликоптер. Smile

Свињиве во јужните делови на САД (Тексас, Лујзиана, Мисисипи, Тенеси, Џорџија, Арканзас, Ј. Каролина) се вистинска напаст и прават штета од неколку милијарди долари секоја година, така да е отворен лов на нив во текот на цела година и во неограничени количини. Ги лови кој како знае (види подоле). Smile
______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ловно оружје - Page 12 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 12 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ловно оружје
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: