ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Ловно оружје

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty16/12/2014, 19:31

Убава пушкава у пм, да ти е грев да пукаш од неа. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
PanterБрој на мислења : 450

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty16/12/2014, 19:47

HolyTemple напиша:
leopard напиша:
Да,категорија Б-7,кога бев да испукаат 2 куршума со пиштолот во Кас Ѓорче Петров,еден фраер извади од футрола австриски булпап Штаер,полуавтоматска верзија.

Имаш од сите пушки, во цивилна верзија, например Тавор

Еве како изгледа во цивилна верзија

Ловно оружје - Page 11 IWI-TSB18-TavorSARFT18-Black-RightSide

dali ve razbrav dobro moze da se kupi,kolku e dozvolata? procedura
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty31/1/2015, 18:36Cool

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty2/2/2015, 17:59

Ловно оружје - Page 11 3CWGqrK
Ловно оружје - Page 11 UbpuXqA

Адаптер за импровизиран придушувач од финско потекло, 30 евра. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty3/2/2015, 01:04

Ама за калибар од .22ЛР...за нешто појако не верувам дека би останало нешто од шишенцево Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty17/4/2015, 18:50

Не е баш класично ловно оружје, а богами не е ни класичен лов (повеќе е контролиран лов)... но сепак интересно. SmileИнаку за појаснување, козите се главен "непријател" на автохтоните желки од Галапагос. Поради нивниот голем број, како и нивниот начин на исхрана, го имаат загрозено целиот био-диверзитет на островите. Решението е ова погоре.
http://www.galapagos.org/conservation/project-isabela/

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty25/6/2015, 23:37


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty2/8/2015, 19:18


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty30/8/2015, 23:15

Ловно оружје - Page 11 U28HVOY
Ловно оружје - Page 11 YoGhtEj
Ловно оружје - Page 11 B0COqX6
Ловно оружје - Page 11 00hNvma
Ловно оружје - Page 11 NewLIgv
Ловно оружје - Page 11 E9SoEwM
Ловно оружје - Page 11 ZDnGJpt

Хм, нов VW Passat со фул опрема, или John Rigby & Co Big Game? Cool

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty5/11/2015, 18:22


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ловно оружје - Page 11 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 11 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ловно оружје
Вратете се на почетокот 
Страна 11 of 15Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: