ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Ловно оружје

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty20/7/2013, 23:47

Нешто кое не можам да го сварам кај новиве сачмарки, ми се оние жлебови и шари што ги ставаат на сандакот, како и нестандардното чекирање на дрвените делови.
За тие работи сум ептен old school.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty21/7/2013, 00:07


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty21/7/2013, 00:24

Alvar напиша:
2000 еври!?... бооооооо..... Shocked 
Прилично фер е цената. И на запад ептен се солени моделите 400 на берета. Иначе кога го прашав човекот дали има нешто од Бенели, ми рече: абе имам уште една, М3 супер 90, 1560 евра е.....јас очите ги ококорив 16ки, ептен би сакал една таква....Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty21/7/2013, 00:33

Ау, е тоа е веќе сериозно парче... но само ако ловиш крадци. Very Happy 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty21/7/2013, 00:41

И еребиците и зајаците не се тоа што беа, мора сериозна огнена моќ.Laughing 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty21/7/2013, 01:27

Штом се агресивни зајациве и еребиците... само ова:

Ловно оружје - Page 2 NPMGkFB

Ловно оружје - Page 2 TIDGS6k

Ловно оружје - Page 2 JnT7iwpLaughing Laughing Laughing 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty21/7/2013, 15:27

beowulf напиша:
За Маузер98/М48 ти треба обична дозвола за ловен репетирачки карабин(мислам дека се води како Ц1 категорија). Ако добро се сеќавам @Leopard имаше пишувано за некоја продавница за оружје во која се продавало вакво постаро оружје кое има трофејна вредност. Иначе можеш и по огласите да најдиш М48ки, ама за жал на скоро сите кундаците им се приправани за да повеќе личат на ловни карабини, а таков М48 не е М48.Се знае како треба да изгледа М48.Twisted Evil  А оригинален Маузер 98 со жигови од Вермахтот е вистинска премија да се најде, посебно во добра и оригинална состојба. Ако најдиш таков - чапај го.Smile 

Ке видам може ке налетам на нешто,ама тоа отоп потом...И ја не би ја чепкал,М-48 се знае како треба да ја личи,може само со оптика ОН-52(копијата на руски ПУ) или пак ОН-76(оптика од снајпер М-76)...Имам гледано кај нас па и во србија,како ги преправаат,на прв лик нема да ја познаеш дека е М48...

Ловно оружје - Page 2 135589_171491991_P1010016

Ловно оружје - Page 2 135589_195990798_S5030355


Ловно оружје - Page 2 2705_338486702_M48
Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
Вратете се на почетокот Go down
BABUN

BABUN

Број на мислења : 133

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty21/7/2013, 17:03

Јас имам м48 уствари чехословачки маузерLaughing 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty21/7/2013, 17:16

Всушност станува збор за vz.24.
http://en.wikipedia.org/wiki/Vz._24

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty21/7/2013, 17:24

BABUN напиша:
Јас имам м48 уствари чехословачки маузерLaughing 

Пушти некоја слика,ако не е проблем...Very Happy 
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ловно оружје - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ловно оружје
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 15Отиди на страна : Previous  1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: