ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Ловно оружје

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Ловно оружје   Ловно оружје Empty1/7/2013, 18:09

Еве тема каде што ќе може да дискутираме за сите видови на ловно оружје. Сачмарки, карабини, двокуглари, рачно оружје за лов... итн.
Еве за почеток една езотерија на кооја случајно прееска налетав... Fusil Darne.
http://www.fusildarne.com/


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty1/7/2013, 21:07

Ајде веднаш да си прашам. Што мислите за ПАСП М 76 како ловечка пушка?

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty1/7/2013, 22:30

Прејако зрно...заебано е да одиш со воено зрно на лов, или со ловно во војна. Особено второво Smile 
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty1/7/2013, 22:45

Frogfoot напиша:
Прејако зрно...заебано е да одиш со воено зрно на лов, или со ловно во војна. Особено второво Smile 

7.92×57mm Mauser, едно од најпопуларните ловечки зрна во Европа. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty3/7/2013, 18:41

http://www.franchiusa.com/franchi-48al-shotgun/
http://www.franchiusa.com/franchi-fenice-shotgun/

Одлични се Franchi сачмаркиве, а богами имаат и пристојна цена за квалитетот што го нудат, НО во Америка.
Доколку долариве ги претвориме во евра, цените им се како на турските сачмарки.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty5/7/2013, 01:19

Тука има од овие модели Franchi I 12. Супер се ама онај штитникот за чкрапалото, грдотија.affraid 
Ловно оружје FranchiI12synth

Ловно оружје Product_1382

На најновиот Affinity, шуќур го имаат редизајнирано штитникот за чкрапалото.

Ловно оружје Affinity-legno_0
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty18/7/2013, 00:37

Дали може да се извади дозвола кај нас за Маузер М48,каде би можела да се купи и колку пари би идела?
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty18/7/2013, 22:20

За Маузер98/М48 ти треба обична дозвола за ловен репетирачки карабин(мислам дека се води како Ц1 категорија). Ако добро се сеќавам @Leopard имаше пишувано за некоја продавница за оружје во која се продавало вакво постаро оружје кое има трофејна вредност. Иначе можеш и по огласите да најдиш М48ки, ама за жал на скоро сите кундаците им се приправани за да повеќе личат на ловни карабини, а таков М48 не е М48.Се знае како треба да изгледа М48.Twisted Evil  А оригинален Маузер 98 со жигови од Вермахтот е вистинска премија да се најде, посебно во добра и оригинална состојба. Ако најдиш таков - чапај го.Smile 
Вратете се на почетокот Go down
beowulf

beowulf

Број на мислења : 765

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty20/7/2013, 22:24

Недостижна....
Лепотицава ја има во Кичево и кошта 122.000 денари.
Ловно оружје A400xplor_maxi

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty20/7/2013, 23:45

2000 еври!?... бооооооо..... Shocked 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Ловно оружје Empty
ПишувањеПредмет: Re: Ловно оружје   Ловно оружје Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Ловно оружје
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 15Отиди на страна : 1, 2, 3 ... 8 ... 15  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: