ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Yakovlev Yak-130D

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
fighter

fighter

Број на мислења : 68

Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Yakovlev Yak-130D   Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty21/9/2014, 05:28

РИС напиша:
Знам дека е исти авион .СТОП ,јак-130 прв лет 1996г , м-346 прв лет 2004 .СТОП , 12 АВИОНА за воздухопловствз кои немат никаква друка фикснокрилна авијација за тешење СТОП , Алжир 16 парчиња СТОП . Wink
Е да Алжир 16 ама на Белорусија и испорачале 4 (знам дека имаше испорака 4 некому само сум ја утнал државата) Е сега ако е само Јак да не може 4 , ако оди со друга опрема во ред ама дека имаат 4 испорачано - ИМААТ
Исто имаше некаде истакнато дека губитникот во натпреварот меѓу Јак и Миг - поточно школскиот миг (МИГ АТ) ги продал своите нацрти на Кинезите. Дури по сугестија на русите го користи истиот Украински мотор (барем развиен од украинците) а сега се произведува во Русија
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Yakovlev Yak-130D   Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty21/9/2014, 13:03

Мислам дека планот на русите е до 2020 да имаат потполна независност од Украина.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Yakovlev Yak-130D   Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty15/11/2014, 14:50

Yakovlev Yak-130D - Page 4 X4EsSP9

Yakovlev Yak-130D - Page 4 255hQpo
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Yakovlev Yak-130D   Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty5/2/2015, 23:36

L-15 блок 1 спрмен за испорака на Кинеското ВВ

Yakovlev Yak-130D - Page 4 3tb_150205095955lu52512293

Yakovlev Yak-130D - Page 4 3tb_150205100000ry2p512293

Yakovlev Yak-130D - Page 4 3tb_15020510001897x3512293

Yakovlev Yak-130D - Page 4 3tb_150205100008d25g512293
Вратете се на почетокот Go down
Mrshajnoski

Mrshajnoski

Број на мислења : 238

Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Yakovlev Yak-130D   Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty19/3/2015, 20:45

mnogu dobar avion za makedonskoto nebo
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Yakovlev Yak-130D   Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty19/9/2016, 14:06

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Yakovlev Yak-130D   Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty15/11/2016, 14:03

First M346 «Bielik» advanced jet trainers arrive in Poland
http://defence-blog.com/news/first-m346-bielik-advanced-jet-trainers-arrive-in-poland.html

Yakovlev Yak-130D - Page 4 15128914_1224430380929736_7345227609615555725_o

Yakovlev Yak-130D - Page 4 15110995_1224429867596454_327488733447523439_o
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Yakovlev Yak-130D   Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty25/11/2016, 20:32

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Yakovlev Yak-130D   Yakovlev Yak-130D - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Yakovlev Yak-130D
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: