ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Експлодира барут во магацин на поранешен „Сувенир“

Go down 
АвторПорака
Vojdan

Vojdan

Број на мислења : 15

Експлодира барут во магацин на поранешен „Сувенир“ Empty
ПишувањеПредмет: Експлодира барут во магацин на поранешен „Сувенир“   Експлодира барут во магацин на поранешен „Сувенир“ Empty15/6/2013, 03:45

Попладнево, околу 16:50 часот, во магацинот на Сумбро Треијд дооел, поранешен „Сувенир“ во Самоков, се случи експлозија на сув барут, јавија од Дирекцијата за заштита и спасување.


  
Во настаната експлозија нема повредени лица, а е настаната материјална штета која дополнително ќе се утврдува.
 
По првата експлозија набрзо настанале и две помали и поврзани експлозии. Веднаш се известени вработените на подрачното одделение на Дирекцијата за зашита и спасување кои се на терен со противпожарните единици од Свети Николе. Извесетена е полицијата која испратила екипа од крим техника. На самото место има сама мал чад од догорување, но поради специфичноста на магацинот може да се случати дополнителни експлозии во понатамошниот период, и заради тоа не може да се пријде на самото место на експлозијата, ќе се чека соодветен период кога ќе може да се интервенира.
 
Вработените од подрачното одделение на Дирекцијата за заштита и спасување заедно со противпожарните екипи и полицијата ќе останат на лице место да ја обезбедат локацијата до понатамошна интервенција. 


http://www.sitel.com.mk/node/83200
Вратете се на почетокот Go down
 
Експлодира барут во магацин на поранешен „Сувенир“
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Безбедносни сили на РМ :: Дирекција за Заштита и Спасување - ДЗС-
Отиди до: