ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Dassault Mirage 2000

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty1/6/2013, 17:56

Dassault Mirage 2000 Photo_111220
Dassault Mirage 2000 Photo_111219

Француска лепотица...авионов е врв, а сликиве нирвана!
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty1/6/2013, 17:58

Dassault Mirage 2000 Mirage_2000C_in-flight_2_%28cropped%29
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty22/8/2013, 02:07

Dassault Mirage 2000 1009833_230662937082958_1664106558_n

Егејско море, од грчкото воено воздухопловство

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty2/9/2013, 18:52

Mirage-ите ми се слабост... иако не можам да ги поденсам французите. Сепак, знаат да склопат одличен авион.
Mirage III, Mirage V, Mirage F1, Mirage 2000, Rafale... се закон авиони.

Dassault Mirage 2000 Mowg6

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty2/9/2013, 21:20

Убаво изгледа во воздух.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty2/9/2013, 22:13

И под вода е убав..признај, особено ако е грчки!Smile 
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty2/9/2013, 22:41

Они то мало прокупали.. знаш Twisted Evil 

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty2/9/2013, 22:46

Ма го крстеле малиот
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty3/9/2013, 00:02

Frogfoot напиша:
И под вода е убав.. признај, особено ако е грчки!
Тој е најубав. Laughing 

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty6/12/2013, 12:08

Dassault Mirage 2000 He52Sjc

Dassault Mirage 2000 70gPCZ9

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Dassault Mirage 2000 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Mirage 2000   Dassault Mirage 2000 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Dassault Mirage 2000
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 3Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: