ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Dassault Rafale

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty1/6/2013, 17:54

Dassault Rafale Photo_111221
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty4/6/2013, 12:44

Dassault Rafale 113940_684759647_Dassault%20Rafale%20275
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty12/6/2013, 14:14

Dassault Rafale 995813_10151382079611362_102145864_n

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty12/6/2013, 14:26

Одлична! aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty19/6/2013, 19:21Незнам како да го коментирам видеото..

______________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty20/6/2013, 16:12

https://www.facebook.com/photo.php?v=547700281954769&set=vb.157753457593916&type=2&theater
Францускиот Рафал. На Ла Бурже Русите ги закопаа сите со Su 35,  а деновиве излезе и снимка како е F 22 фатен на радар од Рафалот. Значи не само Еурофајтерот туку и Рафалот може да се носи со F 22. Да видиме како ќе се носаат со Руските, здравје Dassault Rafale Affraid
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty6/12/2013, 12:06


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty24/2/2015, 16:12

Dassault Rafale Am3qoug
Dassault Rafale AxPt6Ak

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty24/2/2015, 18:08

Не го личи војник со кратки панталони

Добар крупен кадар  Very Happy
Alvar напиша:
Dassault Rafale Am3qoug
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty15/3/2015, 04:09

Dassault Rafale 930084110376659206771113099203343944527614985539o
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Dassault Rafale Empty
ПишувањеПредмет: Re: Dassault Rafale   Dassault Rafale Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Dassault Rafale
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: