ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Su-35S Super Flanker

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
IkoБрој на мислења : 502

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty2/11/2013, 14:17

I red drugi raboti...
Вратете се на почетокот Go down
fighter

fighter

Број на мислења : 68

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty23/11/2013, 04:40

Хм.. не сакам да навредам никого или да полимизирам ама луѓе кога ќе ги погледа човек темите во Авиони
-Su-35S Super Flanker
-F-4 Phantom
-Qaher-313-Ирански стелт ловец
-МиГ-21
-B-52 Fortress
Ова се се авиони кои или никогаш нема шанса да ги имаме или се веќе застарени па не се во употреба.
Не гледам тема за транспортни авиони (шо им требаат на АРМ) или темата како Yakovlev Yak-130D ( шо можда би било соодветно за АРМ) воопшто не се полимизира.
Су 25 го имавме и некои Суртуци (без увреда) решиле дека не им треба на АРМ па ги оставија да скапуваат. Значи шо треба веќе за него да разговараме.
Дека немаме стручни лица не вервам ( еве Македонци ќе возат боинзи). Сакам Македонскиов форум да успее ама кога ќе земам да читам на иста тема тука и кај другите форуми (српски, хрватски ) го фака човек депресија од нивото. А знам дека имаше македонски офицери и тоа баеги сручњаци во ВВ и ПВО на бившата ни држава.
Ова само како размислување ама.... многу разводнето бре... рекла казала. Нити некои тактички објаснувања , нити технички податоци... Да научи чоек нешто.. да разбере каде оди , какви се размислувањата за АРМ ( не зборам за дневна политика или немање пари) Го гледав еден парламентарец вели треба да се гледа 50 години нанапред ако водиш држава. А ние освем кукање за пари ( шо не дека не е вистина) ама шо можиме во форум да напреме за то, не даваме ништо вредно за размислување за иднина
Ова најдобронамерно
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty23/11/2013, 13:20

Вака, значи ако дискутираме за работи кои ги имаме, тогаш нема потреба од постоење на форум. Тука се дискутира за се што е поврзано со војска или полиција. Некого го интересираат само средства што се користеле во минатото, некого средства кои ги имаме ние, некого средства кои ги немаме и сл. Значи ние може да дискутираме и за она што за нас е потребно, но не добиваме ништо ако си ги ограничиме знаењата со тоа што нема да дискутираме за некоја тема.

Во вториот дел си во право и се сложувам дека е се некако „разводнето„ ама тоа е што да се прави, очигледно луѓето кои работеле во делот на ВВ и ПВО во екс-ју, па и сега, не се доволно информатички активниSmile 
Вратете се на почетокот Go down
fighter

fighter

Број на мислења : 68

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty23/11/2013, 14:24

Не можам сега да барам, не се сеќавам дали мене или на друг, се случи да прашаме нешто за специјалните сили, за транспортот. Се јаве член на форумот (најверојатно беше од специјалциве) во три четири реченици многу конкретно и прецизно чоекот објасна. Милина да ти е. Ама за, да речам "повисокава техника" (не дека специјалните операции се нешто пониска, туку повисока во смисла на техника) авиони, електроника, нема да се јават стручни луѓе. Луѓе шо работеле ако не со децении барем со години на таа техника, шо знаат, не теоретичари, за теорија, има еден куп книги земи прочитај -лесна работа да напишиш "семинарска".
Белки ќе биде поарно, ќе се јават, ќе полемизираат па ние од страна ќе се "огребиме"aplauz Very Happy нешто од знаењето.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty13/2/2014, 13:29

12 комада нови Су-35 за ВВС...

Su-35S Super Flanker - Page 2 WXalUio

Su-35S Super Flanker - Page 2 19rZ1Qc

Su-35S Super Flanker - Page 2 MIfnxHC

Su-35S Super Flanker - Page 2 UTeKdu5
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty13/2/2014, 15:57

Каква машина е ова...
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty13/2/2014, 17:27

Frogfoot напиша:
Каква машина е ова...
Првата серија после 0- та серија.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty13/2/2014, 18:59

Не мислев на тоа туку на тоа колку е моќен.
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty13/2/2014, 19:17

Frogfoot напиша:
Не мислев на тоа туку на тоа колку е моќен.
МНогу генерација 4 ++
компоненти од ПАК-ФА, АЕСА радар , ОЛС како на ПАК-ФА 100 км мок на детекција со ИР сензор, мокен супер компјутер , Селинкувааат мгу себе еден радар можедаја префрли сликата на другите а другите дасе во пасивен мод
Со еден збор чудесија.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 502

Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty13/2/2014, 22:24

Poleka...se toa duri od 2016-ta pa natamu...sega za sega si go ima svojot paket avionika i vooruzhuvanje...koj e isto UBITACHEN...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Su-35S Super Flanker   Su-35S Super Flanker - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Su-35S Super Flanker
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: