ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Швајцарско ВВ

Go down 
АвторПорака
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Швајцарско ВВ   21/5/2013, 23:51Mirage-III ... аптека стајанкава..
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1326

ПишувањеПредмет: Re: Швајцарско ВВ   22/5/2013, 12:26

Не ми фака око, многу ми се како крути , и личат на ловците од 60-тите .. a што им се како во аптека тоа да ..

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Швајцарско ВВ   22/5/2013, 13:04

Швајцарциве ми се закон,мала држава ама армија...е сеа парите си го прават своето...

Ф-18


Мираже-3


Ф-5


Последната промена е направена од Momak od Gjorce на 22/5/2013, 13:15. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Швајцарско ВВ   22/5/2013, 13:08

Eurocopter EC635...коска јес да е нов ама...јбг стандарт...
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9937

ПишувањеПредмет: Re: Швајцарско ВВ   22/5/2013, 13:08


Вратете се на почетокот Go down
Legija91

avatar

Број на мислења : 1326

ПишувањеПредмет: Re: Швајцарско ВВ   22/12/2013, 11:42


_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Швајцарско ВВ   22/12/2013, 12:35

Швајцарија по површина е слично и како Македонија , плус сета е планини , не сум слушнал некој да им каже,вие сте мали што ќе ви борбени авиони ,доволни ви се хеликоптери ,плус сте опкружени со три пријателски земји  scratch scratch 
Вратете се на почетокот Go down
IkoБрој на мислења : 500

ПишувањеПредмет: Re: Швајцарско ВВ   22/12/2013, 13:58

Pa mozhebi zoshto Shvajcarija kako nezavisna i suverena drzhava ima svoe "JAS!" - za razlika od demo-verzii na banana-zemji ko nas...


I mala nadopolna za pogorniot post...Shvajcarija beshe korisnik na Mirage-3 vo 4 verzii (BS, CS, DS i RS) - no site gi povleche od operativna upotreba vo 2003-ta godina...deneska se iskluchivo na F/A-18C/D i F-5E/F...naskoro i vtorive (F-5E/F) kje bidat povlecheni - bidejkji Shvajcarcite neodamna porachaa novi JAS-39E/F "Gripen-NG"...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Швајцарско ВВ   

Вратете се на почетокот Go down
 
Швајцарско ВВ
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Воени воздухопловства-
Отиди до: