ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty14/5/2017, 21:32

Забележителни резултати на припадници на АРМ на меѓународниот турнир во стрелаштво „Гран При Скопје-2017“
http://www.arm.mil.mk/vesti/pocetna/2017/05/turnir_strelastvo.html

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 CdgAh1P

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 ZPw1jGO

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 JDEgzb9

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 2gpQUO8
Вратете се на почетокот Go down
leopardБрој на мислења : 516

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty24/7/2017, 14:06

За да не отварам нова тема, прашањево би можело тука да се смести. Бев во саботата на Камник,да испукам некој куршум со Паповката. Како и обично стрелиштето за пушка заклучено. Одиме горе до стралната, и добиваме одговор. Имаме ново правило сега воведено, за користење на стрелиштето за пушка се плаќа 1500 денари за 1 час.1500 денари, добро бе има ли малку разум, за таа цена да не има уредени позиции за стрелци, автоматски корсови со приказ на погодоци, муниција да не следува, пита со сирење,блоуџаб.Или пак се раководат по систем АПП - Ако Помине, Помине.Настрана што внатре имаше куп ѓубре, веројатно од Гран при турнирот наваму.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty24/7/2017, 14:51

И до сега се занесуваа со цените ама ова е крш
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty5/11/2017, 21:35

Не е ГРАНД-При...

Воено-дипломатскиот турнир во стрелаштво „Скопје 2017“
http://www.mia.mk/mk/Inside/RenderSingleNews/282/133948775

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty5/11/2017, 21:53

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 UEbvrJR


Многу јако стрелиштево, да се покажеме пред странциве во најдобро светло. Rolling Eyes

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty5/11/2017, 21:59

Затоа слаби резултати жабаров Laughing
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty5/11/2017, 22:01

Се уплашил од метата со штипки за веш. Very Happy

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: