ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty7/5/2015, 14:39

Незнам, распрашај се, еве имаш и линк од страната на Стрелачката Федерација
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty7/5/2015, 15:00

ако има кандидати за посматрачи јас сум за.

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty7/5/2015, 16:12

Јас сум за..Smile
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3770

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty7/5/2015, 16:34

JKD напиша:
Јас сум за..Smile
Ајде праиме список на посматрачи/

______________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty26/5/2015, 12:05

Словенциве се поекспедитивни од нас, фотки од годинишниов Grand Prix 2015.
http://www.strelec.si/forum/thread-13978.html

Не им го разбирам баш јазиков, и google translate не се снаоѓа баш со словенскиов... некој колку разбрав имаат замерки на организацијата или?

P.S. Резултатите ги има во атачмент на последниот пост. Речиси сите се словенци.

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty26/5/2015, 12:19

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 11018028_297517063705290_7237473785909594425_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 11244900_297517127038617_3981790438407114902_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 11143363_297517160371947_8153092509310663993_n
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty26/5/2015, 18:07

Alvar напиша:
Словенциве се поекспедитивни од нас, фотки од годинишниов Grand Prix 2015.
http://www.strelec.si/forum/thread-13978.html

Не им го разбирам баш јазиков, и google translate не се снаоѓа баш со словенскиов... некој колку разбрав имаат замерки на организацијата или?

P.S. Резултатите ги има во атачмент на последниот пост. Речиси сите се словенци.

Pa ima eden komentar vo stil zosto bi odel vo Makedonija sto e prakticno zemja od 3-ti svet, za strelanje na 300-500 metri koga toa mozam da go pravam sekoj vtor vikend vo Slovenija. A i opremata bi bila konkurentna vo Slovenija pred 10 godini. A drugite vikaat deka ne e taka. Pa posle ima golem del sto se kladat vo kebapi deka ke imaat najveke krugovi i si organiziraat sami natprevar. A nekoi pa vikaat deka imalo dosta moderna i kvalitetna oprema sto ne se gleda na slikite. I mal del raspravija nesto za pravilata(vo sto jas ne se razbiram), pa deka nekoi pukale od pod satori a drugi vikaat ne trebalo itn. Vo princip povekjeto se zadovolni. A i vikaat deka imalo jak veter radi toa bilo malku zeznato...

A prevodot ne ti idel na google translate posto ima dosta pecatni greski i onda faktor na dijalekti. Kako slovenec nekoj da proba da go prevede mojov tekst na google translate. Na latinica e i nema povekje od 2 zbora da mu prevede.

P.S. Ako treba nesto prevod od slovenecki za sleden pat, slobodno prasajte me, imam nekoja osnova. Smile
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty26/5/2015, 18:28

Hvala lepa. Cool

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty18/5/2016, 12:01

Забележителни резултати на припадници на АРМ на меѓународниот турнир во стрелаштво „Гран При Скопје - 2016“
http://www.arm.mil.mk/vesti/pocetna/2016/05/turnir_strelastvo.html

---

10-ти ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ 2016
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.364939336963062.1073741837.287018954755101&type=3
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9002

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty18/5/2016, 16:27

Цитат :
Турнирот кој е помеѓу поголемите и атрактивни годишни натпревари во стрелаштво во Европа

Rolling Eyes

Уште некоја фотка:
https://www.facebook.com/search/184941701611636/photos-in


Спазете го Ленин пиштолџијата. Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: