ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next
АвторПорака
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty6/6/2013, 13:21


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2340

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty6/6/2013, 17:57

Јас барав нешто конкретно со точни податоци. Сепак фала ziveli

______________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty26/5/2014, 14:06

8ми ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ 23/25.05.2014

Слики од ФБ страната на Sumbro

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10350450_1439253982998495_2987855741193290607_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10390009_1439254719665088_9135518991339084997_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10407222_1439255569665003_6585899286921598975_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10383495_1439255629664997_6150789468464850823_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10348524_1439255732998320_2451704144078059161_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10418872_1439255919664968_4322301277160234885_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 1797547_1439256392998254_6062803910147910901_n

https://www.facebook.com/sumbro.samokov/media_set?set=a.1439253956331831.1073741831.100007417212378&type=1
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty21/6/2014, 13:19

Momak od Gjorce напиша:
8ми ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ 23/25.05.2014

Слики од ФБ страната на Sumbro

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10350450_1439253982998495_2987855741193290607_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10390009_1439254719665088_9135518991339084997_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10407222_1439255569665003_6585899286921598975_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10383495_1439255629664997_6150789468464850823_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10348524_1439255732998320_2451704144078059161_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 10418872_1439255919664968_4322301277160234885_n

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 1797547_1439256392998254_6062803910147910901_n

https://www.facebook.com/sumbro.samokov/media_set?set=a.1439253956331831.1073741831.100007417212378&type=1

Бев на овој настан. Единствено најдобро испукаа ПЕП, и некои луѓе од ЕСЗ, војскава немаше најдобри резултати, Воена академија лошо
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty21/6/2014, 15:43

Кој сака може да присуствува на ова(да гледа) или само одбрани гости ?
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9006

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty21/6/2014, 17:25


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty29/6/2014, 01:01

JKD напиша:
Кој сака може да присуствува на ова(да гледа) или само одбрани гости ?

Секој може да присуствува, јас како цивил присуствував и никој не ми кажа ништо.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty29/6/2014, 01:05

Alvar напиша:

Овие двајцава Словенци и оваа година беа, како што разбрав тие се главни дистрибутери за Laica брендот и беа спонзори со два двогледа Laica за најдобрите.
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty4/5/2015, 22:59

Дечки оваа година односно од 8-10 мај 2015 ќе се организира годишниот натпревар ГРАНД ПРИ 2015

http://www.mssf.org.mk/


Ако некој сака да се пријави за учество, имате образци за пријавување за пиштол и пушка, симнете ги и испринтајте ги ако имате принтер дома.

http://www.mssf.org.mk/index.php/component/content/article/40-about-joomla/161-prijavi-poedinecno-2015
Вратете се на почетокот Go down
JKD

JKD

Број на мислења : 3140

ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty4/5/2015, 23:16

мора да се има свој пиштол/пушка,така ?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty
ПишувањеПредмет: Re: ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ    ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ - Page 2 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
ГРАНД - ПРИ СКОПЈЕ
Вратете се на почетокот 
Страна 2 of 4Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Пешадиско вооружување и опрема-
Отиди до: