ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Nebelwerfer

Go down 
АвторПорака
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

Nebelwerfer Empty
ПишувањеПредмет: Nebelwerfer   Nebelwerfer Empty7/5/2013, 21:02

Ај ако најде некој текст за ова германско парче.. на македонски се разбира .. Smile

Nebelwerfer 2Q==

Nebelwerfer 2Q==

Nebelwerfer Images?q=tbn:ANd9GcR1SnND4moagKE3E3b0ASx_zgeauC4gA77lgkBVlVD9ixILdzev

Nebelwerfer Images?q=tbn:ANd9GcTS1ulZ1JhooHRxMw8lmyGlasfsc3Qr2LEnoSKT5w1ue5aco4fjug
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Nebelwerfer Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nebelwerfer   Nebelwerfer Empty12/5/2013, 17:10

Nebelwerfer-фрлач на магла во превод, Smile згодно име,пандан на руската Каќуша,и навистина кога истрелува има чад колку сакаш,инаку ко димна завеса може да служи aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

Nebelwerfer Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nebelwerfer   Nebelwerfer Empty12/5/2013, 17:12

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5817

Nebelwerfer Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nebelwerfer   Nebelwerfer Empty12/5/2013, 18:10

Повеќе цевниве ракетни фрлачи се навистина страховито моќни против жива сила...тешко тој од другата страна.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Nebelwerfer Empty
ПишувањеПредмет: Re: Nebelwerfer   Nebelwerfer Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Nebelwerfer
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: