ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Аеро Л-39/Л-159

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty17/6/2015, 13:42

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty21/6/2015, 17:09

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty17/7/2015, 13:00

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 19742764375_1771479364_h
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty15/8/2015, 22:34

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty5/10/2015, 18:53

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty30/3/2016, 17:54

Еве како треба да се конзервира авион на подолго време а не како нашите су-25 .
http://www.acr.army.cz/informacni-servis/zpravodajstvi/alky-v-dusikovem-nalevu-79053/
A еве и како Ирачаните си испазарија ескадрила
http://tangosix.rs/2015/06/11/l-159-konacno-nasao-stranog-vojnog-kupca-irak-dobija-prve-avione/
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty16/9/2016, 16:39

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty4/4/2017, 19:21

Aero restarts L-159 ALCA production, touts Argentina as potential customer
http://www.janes.com/article/69286/aero-restarts-l-159-alca-production-touts-argentina-as-potential-customer
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty26/8/2017, 22:57

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Аеро Л-39/Л-159   Аеро Л-39/Л-159 - Page 3 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Аеро Л-39/Л-159
Вратете се на почетокот 
Страна 3 of 3Отиди на страна : Previous  1, 2, 3

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: