ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 F-4 Phantom

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty5/5/2013, 18:23

Тестирање на Фантомот...

F-4 Phantom 132270_45589462_fighter_jet_smashes_into_a_wall-0001F-4 Phantom 132270_45589462_fighter_jet_smashes_into_a_wall-0002F-4 Phantom 132270_45589462_fighter_jet_smashes_into_a_wall-0003
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty5/5/2013, 18:25

Значи добар е за камикази... Smile
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty5/5/2013, 20:23

ова претворање на тело во прашина некој нов експеримент по физика ќе да е scratch
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10545

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty6/5/2013, 00:32

Goran Apostoloski напиша:
ова претворање на тело во прашина некој нов експеримент по физика ќе да е scratch

Сакаат да кажат дека е доволно силен,па може да се користи како „Камиказа“ за уништување на непријателски цели,доколку снемаш муниција...

затоа јапанците ги користат,како замена за нивните Зиро(камикази)... Smile

F-4 Phantom Japanese-f-4-phantom-2
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty11/5/2013, 13:51

оваа стара машина се покажа како многу долговечна,еве веќе 50-тина години е во употреба ширум светот а мисллам и дека е најпроизведуван западен млазен авион по војната,со преку 5000 примероци,е сега за јапонски прилики може да се освежи бојата малце Smile Smile
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty11/5/2013, 13:54

F-4 Phantom F-4b1478vf84catlaunchmddviaJoeSteinmann
Вратете се на почетокот Go down
Goran ApostoloskiБрој на мислења : 113

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty11/5/2013, 13:58-моите омилени Ф-4 ки на американската морнарица,букви бројки цртежи,ко тркачки автомобил aplauz aplauz F-4 Phantom 3_2_b3


Последната промена е направена од Frogfoot на 11/5/2013, 14:05. Мислењето е променето 1 пати (Reason for editing : Ставено во image)
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty24/6/2013, 23:45

www.airliners.net/aviation-photos/photos/3/0/3/2276303.jpg" border="0" alt=""/>
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty21/9/2013, 00:26

Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty27/9/2013, 19:44

http://theaviationist.com/2013/09/27/iriaf-f-4-crash/#.UkXBc4Zi2LR

Something the regime won’t publicize: a deadly crash of an Iranian F-4E Phantom
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
F-4 Phantom Empty
ПишувањеПредмет: Re: F-4 Phantom   F-4 Phantom Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
F-4 Phantom
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: Авиони-
Отиди до: