ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Артилериски системи за ПВО

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   19/3/2017, 20:06

Е , Пријателе и јас помислив на Ј.КОРЕА , за ракетен систем ПЕГАЗ , за 30ММ БИ-ХО и за ХИБРИДЕН БИ-ХО , ама знаеш едена работа ,
ал , знаеш дека немаме дипломатски односи со Ј.КОРЕА . Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
BoyfromKavadarciБрој на мислења : 78

ПишувањеПредмет: ..   20/3/2017, 19:40

Жално е тоа да се нема добри односи со Ј.Кореа , уште по жалосно е тоа што немаме воен сојузник , а можеме да имаме , во ваква каква што е ситуацијата единствено решение е да направиме договор со Русија , а после ќе следи и Кина,Кореа,Индија ... ама за жал ќе им лижиме газ на европејците а тие ќе не дупат како сакаат.Неможам да замислам што се може да добиеме од Русите ако се споиме со нив , но за жал никој од нашите не гледа во таа насока ..
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   20/3/2017, 23:30

Ако се надеваш Русите да ни дадат нешто џабе , немој да се надеваш , подобро пари во раце и едно 8 парчиња МИ-28 , едно 3 батерии СОСНА и едно 6 самоодни батерии од новиот ПВО топ од 57мм
сосна
http://bastion-opk.ru/sosna-r/
ЗАК 57ММ
http://gurkhan.blogspot.mk/2015/12/57.html
Вратете се на почетокот Go down
BoyfromKavadarciБрој на мислења : 78

ПишувањеПредмет: ..   21/3/2017, 12:41

Не не мислев за џабе да ни дадат русите , туку по пат еден вид на кредит , и да се исплаќа на повеќе години , такво нешто направи и србија , добро само што србија и плати оружје ама и нешто доби бесплатно , ама зборот ми е , да се набави оружје и да се исплаќа на повеќегодишен рок , а таква можност постои , бидејќи реално за Русија коа станува збор за набавка на нивно оружје тие се спремни за со секоја држава да склучат договори бидејќи нормално тоа им и одговара па макар и да и го испаќаш тоа оружје на пример 10 години .. Иначе овие твоите се одлични , добар избор стварно Smile Нешто што мене ме привлекува : https://en.wikipedia.org/wiki/2K22_Tunguska , https://en.wikipedia.org/wiki/Pantsir-S1 , По 1 вакво и доволно е не треба за нас повеќе , ама па и од кај знаеш ако русите видат дека сме изразиле желба да купуваме од кај нив ќе шитнат и нешто као поклон Laughing ...
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   21/3/2017, 23:05

Тие се многу добри системи нарочито ПАНЦЕРОТ , но ако зимаш ПАНЦЕР треба да земеши и ТОР , тие два система взаемно се надополнуваат , лоша страна им е што се прилично скапи .Една работа секогаш ја прескокнуваме кога зборуваме за модернизација , модернизација не почнува со најскапите и најголеми системи туку во овој случај со рачно преносливи средства како на пример ВЕРБА и радарска мрежа па потоа поминуваш на средства за мали и средни височини па после очите ги вперуваш во нешто поголемо .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   7/5/2017, 14:22

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   24/4/2018, 20:55

Србиве развиле „нова“ кабина за ПАСАРС 16 Системот...И првиот прототип добил преправена купола

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   10/11/2018, 18:01

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   30/12/2018, 14:05

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски системи за ПВО
Вратете се на почетокот 
Страна 9 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: