ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Артилериски системи за ПВО

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   2/12/2016, 23:31

Не е дали ти го ваќа око,ваквите артилериски системи во последно време се покажуваат како важни,од кога се по масовно се користат мали дронови
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   2/12/2016, 23:53

Повеќе би сакал една мешовита батерија од новиот Руски самооден ПАТ од 57мм и ракетниот систем ВЕРБА .
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   16/12/2016, 13:51

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   17/12/2016, 14:38

K-31 PEGASUS
https://www.youtube.com/watch?v=e9J21EgppoM
K-30 BI-HO 30ММ , K-31 PEGASUS I K-30 HIBRIDEN BI-HO ,уште некој рачно пренослив состем и радарски систем одлична основа за реформа на ПВО на АРМ , треба само дипломатски односи со Ј. КОРЕА и ПАРИ . Wink
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   26/12/2016, 23:28

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   10/3/2017, 16:28

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   14/3/2017, 15:08

Вратете се на почетокот Go down
BoyfromKavadarciБрој на мислења : 78

ПишувањеПредмет: ..   17/3/2017, 23:30

Дали отприлика се знае за каков ПВО систем најавија од АРМ да се набави ? мислам дека 2 или 3 не ме фаќајте за збор рекоа ќе бидат набавени за зголемување и подобрување на капацитетите за пво
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   18/3/2017, 20:09

Најавени се одамна , 3 батерии за мали и средни височини .Најблиску за ново беа Пољаците , Французите нудат од вишокот на Мистрал , јас сонувам за Израелски SPIDER SR-MR , ама изгледа ќе биде само сон . Very Happy
https://forums.spacebattles.com/threads/vietnam-confirms-order-of-spyder-air-defense-system-from-israel.361992/
Вратете се на почетокот Go down
BoyfromKavadarciБрој на мислења : 78

ПишувањеПредмет: ..   19/3/2017, 18:12

Ова израелското е предобро , а замисли сонот да ти стане јаве , шо прајме тогаш Very Happy Јас сум за нешто или Руско или Кореа ..А со тие 3 батерии би биле доволни за нас , барем сега за сега да ги имаме доволно ќе не заштитат од напад на некој авион ? ќе може ли да се одбраниме ?
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски системи за ПВО
Вратете се на почетокот 
Страна 8 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: