ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Артилериски системи за ПВО

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Пет 29 Апр - 23:12

Нисколетечки воздухоплови вече се заостанат концепт...
Инаку Град нема врска со ова така?
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5798

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Саб 30 Апр - 11:34

Нисколетечки воздухоплов ти се не само јуришници... него и хеликоптери Very Happy

Инаку, да, Град е артилериско-ракетен систем... од него нема ефикасна заштита Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Гостин
ГостинПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Саб 30 Апр - 12:37

SIG напиша:
Нисколетечки воздухоплов ти се не само јуришници... него и хеликоптери Very Happy

Инаку, да, Град е артилериско-ракетен систем... од него нема ефикасна заштита Very Happy

Сакав да кажам дека не е употреблив за ПВО
Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5798

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Саб 30 Апр - 12:56

Да да, апсолутно тоа.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9234

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Пон 30 Мај - 20:38

Србиве вратиле од „мртвите“ Праги во живот...
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 805

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Сре 27 Jул - 15:45

http://www.janes.com/article/62523/jordan-receives-final-cheetah-spaags
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9234

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Вто 6 Сеп - 18:43

From Loara To A 35 mm AAA System. PIT-RADWAR’s Contribution to the “Noteć” Programme
http://www.defence24.com/441591,from-loara-to-a-35-mm-aaa-system-pit-radwars-contribution-to-the-notec-programme
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 805

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Вто 13 Сеп - 15:32

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:AIR_DEFENCE_GEPARD_WEAPON_SYSTEM_IN_ACTION.jpg
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9234

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Чет 1 Дек - 22:16

http://www.defender.hr/naslovnica-izdvojeno/poljska-kupuje-sest-bitnica-pzo-pilica-vshorad/Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 805

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   Пет 2 Дек - 22:28

Пола час се шуткав дали овој полски ПВО СИСТЕМ би ми го фатило око , и не го фаќа око . Wink
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски системи за ПВО
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 7 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: