ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Артилериски системи за ПВО

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   18/9/2013, 00:11

За тој напад ни требаат добро опремени специјални единици. Од околопните возила нема многу ќар во герилска борба. Да бидам појасен, не велам дека не ни требаат современи борбени возила туку дека за тоа што го спомнувате и овие што ги имаме, доколку се употребат правилно, ќе завршат работа. Треба да погледнеме на подолг рок што е она што ни е потребно. Според мене тоа секако е соодветен ПВО систем. Понатаму може да зборуваме за транспортери, пешадиска опрема, авиони итн. ( ова во склоп на муабетот кога би имале соодветни средства и соодветни луѓе да располагаат со нив )

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   18/9/2013, 00:17

Да, ама прво ни требаат

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
fighter

fighter

Број на мислења : 68

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   18/9/2013, 06:50

Богами Легија за тој "пријател" би требало прво со беспилотни летала да се снабдиме. Знам дека има купено (ги видов сликите на форумов) , ако мислите дека се доволни? Сега ако некој се разбира шо би било подобро , модернизирана шилка или то шведското. Сепак шведскиот е само артилерија а шилката е плус ракети ама.... и плус поефтина. Добро мислев во некое "убо време" за Панцирот, знам дека е 20 милиони $.
Генерале шо мислеше под авиони? Каква е долгорочната стратегија? Авиони како јак 130 за учење и може да се искористат за поддршка или нешто појќе?jupii aplauz
Вратете се на почетокот Go down
Генерал

Генерал

Број на мислења : 2338

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   18/9/2013, 10:18

Мислам на транспортен авион и мал број на борбени авиони.

_________________
Потта штеди крв!
Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   18/9/2013, 12:48

Русите се отворени за бизнис зделки, инаку сеа ме заинресиравте, ние со што артилериско пво располагаме ?

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 895

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   18/9/2013, 15:52

Во темата Безбедносни сили на РМ имаш под тема,ПВО средства на АРМ.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   14/4/2014, 13:26

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   19/6/2014, 20:52

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10306

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   26/7/2014, 23:30

Вратете се на почетокот Go down
Зоран

Зоран

Број на мислења : 3753

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   5/8/2014, 19:20

New hypersonic missile for Pantsyr-S1 tested - target with speed about 1000 m/sec destroyed.

http://ria.ru/defense_safety/20140616/1012164592.html

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски системи за ПВО
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 9Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: