ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Артилериски системи за ПВО

Go down 
Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Артилериски системи за ПВО   3/5/2013, 17:16

Артилериски ПВО системи...Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   3/5/2013, 17:17

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   3/5/2013, 17:21

Интересна модернизација на Појациве...Последната промена е направена од Momak od Gjorce на 3/5/2013, 17:21. Мислењето е променето 1 пати
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   3/5/2013, 17:21Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   3/5/2013, 17:30Вратете се на почетокот Go down
su50fighter

su50fighter

Број на мислења : 144

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   12/5/2013, 05:05

Се сеќавам дека во бившата ЈНА, Бофорсите беа ласерски водени. Имаше војнико ко со една направа (како пиштол) нишанеше во една точка и сите 4 или 6 бофорси се насочуваа натаму. Барем мислам дека беше ласер.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   30/5/2013, 13:58

Ова можеме да си го купиме од појациве...PZA Loara...Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   30/5/2013, 13:59

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   30/5/2013, 14:37

Колку се ефикасни овие средства, мислам, они со современи технологии неможат да ги сружат авионите а не со овие техники, сепак ако се користат во денешни модерни земји сигурно имаат некоја ефикасност , која е ? Rolling Eyes

_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   30/5/2013, 14:42

Legija91 напиша:
Колку се ефикасни овие средства, мислам, они со современи технологии неможат да ги сружат авионите а не со овие техники, сепак ако се користат во денешни модерни земји сигурно имаат некоја ефикасност , која е ? Rolling Eyes

Ова уништува се што лета до 3км,па сега ти види колку е ефикасен...
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Артилериски системи за ПВО   

Вратете се на почетокот Go down
 
Артилериски системи за ПВО
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 9Отиди на страна : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: