ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 SA-6 Kub / SA-11 Buk

Go down 
Отиди на страна : 1, 2  Next
АвторПорака
SIG

SIG

Број на мислења : 5815

ПишувањеПредмет: SA-6 Kub / SA-11 Buk    26/4/2013, 21:32

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: SA-6 Kub / SA-11 Buk    24/5/2013, 14:23Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: SA-6 Kub / SA-11 Buk    28/6/2013, 00:45

Вратете се на почетокот Go down
Legija91

Legija91

Број на мислења : 1332

ПишувањеПредмет: Re: SA-6 Kub / SA-11 Buk    5/7/2013, 16:53


_________________
If you're going throw hell, keep going.
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: SA-6 Kub / SA-11 Buk    7/8/2013, 18:42

Српско командно возило за куб,со ЛГ клима...Twisted Evil Twisted Evil Twisted Evil 
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: SA-6 Kub / SA-11 Buk    7/8/2013, 18:44Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: SA-6 Kub / SA-11 Buk    7/8/2013, 18:46

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: SA-6 Kub / SA-11 Buk    7/8/2013, 18:47

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10300

ПишувањеПредмет: Re: SA-6 Kub / SA-11 Buk    5/9/2014, 13:53

Вратете се на почетокот Go down
fighter

fighter

Број на мислења : 68

ПишувањеПредмет: преку леб погача   14/1/2016, 15:07

Без увреда ама не можам да ги разберам членовите шо се занимаваат со С 300, те С 500. Абе луѓе нити можиме да ги купиме нити им требаат. Мене ме интересира ако некој се разбира. Мислам дека со новиот Бук 3 во Кичево, Прилеп и Штип би покриле повеќе од 90% од територијата, и можда еден Бук 2 на Александар Велики аеродромот и еден до два тора во Скопје. Е сега знам ќе речат "каде толку пари". Добро де идејата ми беше како би можеле а не дали би можеле. Е сега за нивна одбрана (на Буковите де) ...кажете
Buk 3
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: SA-6 Kub / SA-11 Buk    

Вратете се на почетокот Go down
 
SA-6 Kub / SA-11 Buk
Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 2Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Воздухопловство и ПВО :: ПВО системи-
Отиди до: