ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Воени саеми

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9196

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   12/1/2017, 21:42

Дека и кај нас некогаш имало воени саеми...

Macedonians look at weapons on display at an Arms fair in the Macedonian capital Skopje May 9, 2001. "Most of the people here have come to look, not to buy" said marketing executive Dobre Smileski of Macedonian defence firm, from behind a case of anti-tank rockets. OP/

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7732

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   12/1/2017, 22:09

Да, бев на сите два. Smile

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3673

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   13/1/2017, 09:23

Alvar напиша:
Да, бев на сите два. Smile
I zaradi losho povedenie ni gi ukinaa .
Gi pamtish @ ALVAR Bugarite so NW i binokoljkite.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7732

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   13/1/2017, 12:17

Ги памтам како не, секогаш имаа интересни штандови. Да имаше сега нешто слично ќе имав далеку повеќе прашања од тогаш. Smile

Сепак, штандовите на Микеи и на Застава секогаш беа мелем за очи. Cool

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3673

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   13/1/2017, 18:57

Alvar напиша:
Ги памтам како не, секогаш имаа интересни штандови. Да имаше сега нешто слично ќе имав далеку повеќе прашања од тогаш. Smile

Сепак, штандовите на Микеи и на Застава секогаш беа мелем за очи. Cool
Memories
Ah pusto vreme kolku pomina.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9196

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   16/1/2017, 00:03

IDEX 2017 review preparations for upcoming mega events in Abu Dhabi
http://defence-blog.com/army/idex-2017-review-preparations-for-upcoming-mega-events-in-abu-dhabi.html

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9196

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   25/1/2017, 13:29http://www.arm.mil.mk/vesti/pocetna/2017/01/samit_na_oklopni_vozila.html
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7732

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   19/2/2017, 18:37


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9196

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   19/2/2017, 22:53

Србите на ИДЕХ

http://www.mod.gov.rs/cir/10657/proizvodi-srpske-vojne-industrije-zvezde-sajma-naoruzanja-u-abu-dabiju-10657
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 7732

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   20/2/2017, 20:51


_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени саеми
Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 20 of 23Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новости-
Отиди до: