ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Воени саеми

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next
АвторПорака
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   5/10/2016, 15:54
Може да се монтира и на веќе постоечка флота HMMWV.

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   5/10/2016, 23:34

На Хамфи колку што знам има монтирано разно-разни оружја , противоклоп , ПВО , митралези , минофрлачи и друго и сега ми текнува како бевме горди кога го избркавме МПРИ од Македонија зошто за АРМ предлагаше лесна пешадија . Не требаше да ги бркаме туку требаше да ги фатиме Америте ЗА ЈАДЕЦ и да бараме донација од Хамфи возила опремени токму за една ЛЕСНА МОТОРНИЗИРАНА ПЕШАДИСКА БРИГАДА . Пота можеше да дојде на ред и една СТРУКЕР бригада . Wink
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   5/10/2016, 23:35

Па не дека немаше бајаги голема причина да се избркаат МПРИ од МК. Wink

_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   5/10/2016, 23:59

Требаше само повешто и подипломатски да се ослободиме од нив а бидејќи беа донесени по препорака на владата на САД можевме едноставно да побаране од Америте да ни помогнат да ја формираме таа лесна пешадиска бригада од Ханфи возила .
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

avatar

Број на мислења : 8145

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   6/10/2016, 02:50
_________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   6/10/2016, 23:25

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   19/10/2016, 12:14Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   4/11/2016, 22:39Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   9/11/2016, 23:25

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9812

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   17/11/2016, 22:08

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени саеми
Вратете се на почетокот 
Страна 19 of 24Отиди на страна : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 24  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: