ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share | 
 

 Воени саеми

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next
АвторПорака
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   24/6/2015, 12:53

Kуб со ракети Р60 и Р73Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   25/6/2015, 13:18

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   26/6/2015, 16:51

DSEI 2015 UK

Вратете се на почетокот Go down
SIG

avatar

Број на мислења : 5801

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   26/6/2015, 23:31

Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   27/6/2015, 21:52

Само се прашувам што ке му се на Пакистан 280 стари тенкови,он има преку 400 во резерва и 1000 во актива
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 826

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   27/6/2015, 23:24

Па можеби им трбаат за резервни делови .
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3688

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   28/6/2015, 07:50

РИС напиша:
Па можеби им трбаат за резервни делови .
Kupuvaat moderniziran Paket.
Indija e siromashna drzhava. Gledano v BDR per kapita.
Ama vo suma pari koja ja j vrti cifrata e golema.
Ova e odgovor kako so malku pari da i pariraat na Indija.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   28/6/2015, 12:52

Aма се е тоа ок,не ми е јасно зашто кога ја имаат Кина,а впрочем имаат одлични односи и воени проекти со нив
Вратете се на почетокот Go down
Зоран

avatar

Број на мислења : 3688

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   28/6/2015, 15:11

Momak od Gjorce напиша:
Aма се е тоа ок,не ми е јасно зашто кога ја имаат Кина,а впрочем имаат одлични односи и воени проекти со нив

Цена / ефект.
Модернизираните Т-55 на ВТИ нес елоши.
Плус Пакистан и Србија имаат кооперација од подамана.
Сам знаеш и ти си Член на МЦМ форумот Ексер и Џетсер одмана се во Пакистан.

_________________
Мијак 100 %
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

avatar

Број на мислења : 9873

ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   28/6/2015, 23:51

Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
ПишувањеПредмет: Re: Воени саеми   

Вратете се на почетокот Go down
 
Воени саеми
Вратете се на почетокот 
Страна 12 of 24Отиди на страна : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 18 ... 24  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Воени новитети-
Отиди до: