ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Самоодни хаубици

Go down 
Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1014

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty30/9/2015, 19:52

Па за почеток една влечна батерија од 155мм и една самоодна батерија од 155мм од било кој производител би било доволно . Wink
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty5/10/2015, 00:02

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9004

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty14/10/2015, 19:46


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty17/1/2016, 13:22

Indian MoD looks to close deal for 100 modified K-9 self-propelled howitzers
http://www.janes.com/article/57220/indian-mod-looks-to-close-deal-for-100-modified-k-9-self-propelled-howitzers

Самоодни хаубици - Page 4 1535228_-_main
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty18/3/2016, 15:43Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty28/3/2016, 14:21

Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1014

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty9/4/2016, 17:43

http://www.armyrecognition.com/april_2016_global_defense_security_news_industry/russian_land_forces_to_upgrade_its_122mm_2s1_gvozdika_self-propelled_guns_to_2s34_hosta_tass_30804165.html
Добро ќе беше 2001 година кога се купуваше оружје од Украина да се купеа и едно 2-3 батерии ГВОЗДИКИ Wink
Вратете се на почетокот Go down
SIG

SIG

Број на мислења : 5816

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty12/4/2016, 23:32

Не... само ќе ни беше потешко кога ќе ги топеа неколку години потоа Very Happy
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10546

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty13/4/2016, 13:53

Данците бараат замена за М-109

Denmark picks five bidders for artillery procurement
http://www.janes.com/article/59456/denmark-picks-five-bidders-for-artillery-procurement

Самоодни хаубици - Page 4 1643052_-_main
Вратете се на почетокот Go down
m-r.niceguy

m-r.niceguy

Број на мислења : 45

Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty27/4/2016, 23:04

PzH 2000, M109 Паладин и M777 користени во вежба за здружени операции на германската и американската војска на полигонот Grafenwöhr.
Од 6-та минута натаму, вежба на американски војници од 101-та падобранско-десантна дивизија во Форт Кембел со AT4, М240 и М4.


______________________
Не постојат факти, само добро основани претпоставки.
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Самоодни хаубици - Page 4 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 4 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Самоодни хаубици
Вратете се на почетокот 
Страна 4 of 14Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: