ОДБРАНА 
HomeРегистрирајте сеВлезfacebookОдбрана Форум YouTubeОдбрана Форум-Аndroid app

Share
 

 Самоодни хаубици

Go down 
Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next
АвторПорака
РИСБрој на мислења : 1015

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty3/11/2018, 19:58

Едно време бев водушевен од неа , но сега после оваа фотографија , не , кој ќе вади и става ланци ? Smile
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty3/11/2018, 21:45

Арчер Twisted Evil

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1015

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty4/11/2018, 14:56

Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty24/12/2018, 11:20

Lithuanian Armed Forces Takes Delivery of First Two Upgraded PzH 2000 Self-Propelled Howitzers
https://defpost.com/lithuanian-armed-forces-takes-delivery-of-first-two-upgraded-pzh-2000-self-propelled-howitzers/

Самоодни хаубици - Page 13 N39NhwYПрвите 2 од 18 комада.

Спаваш ли мирно Шеќеринска Радо? Smile

______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1015

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty24/12/2018, 16:32

Она соие , ние на форумов се тресеме за АРМ . Wink
Вратете се на почетокот Go down
Alvar

Alvar

Број на мислења : 9008

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty29/9/2019, 20:35


______________________
Si vis pacem, para bellum
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1015

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty22/10/2019, 16:28

Еве како се пазари и опремува војска .
http://www.obramba.com/novice/kopno/estonija-bo-nabavila-dodatnih-6-samovoznih-havbic-9k-155-mm/
Вратете се на почетокот Go down
ESN

ESN

Број на мислења : 1224

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty22/10/2019, 17:57

РИС напиша:
Еве како се пазари и опремува војска .
http://www.obramba.com/novice/kopno/estonija-bo-nabavila-dodatnih-6-samovoznih-havbic-9k-155-mm/
НАТО си го прави своето кој шо сака нека каже.

______________________
СЕКОГАШ И СЕКАДЕ ПРВИ
Вратете се на почетокот Go down
Momak od Gjorce

Momak od Gjorce

Број на мислења : 10550

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty29/10/2019, 21:53

Вака роботизирана НОРА на МАН шасија е права кобинација за мали армии како нашава

Самоодни хаубици - Page 13 19-10-2019_13.21.43_207
Вратете се на почетокот Go down
РИСБрој на мислења : 1015

Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty29/10/2019, 23:07

Добро изгледа .
Вратете се на почетокот Go down
Sponsored content
Самоодни хаубици - Page 13 Empty
ПишувањеПредмет: Re: Самоодни хаубици    Самоодни хаубици - Page 13 Empty

Вратете се на почетокот Go down
 
Самоодни хаубици
Вратете се на почетокот 
Страна 13 of 14Отиди на страна : Previous  1 ... 8 ... 12, 13, 14  Next

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
ОДБРАНА :: Копнено вооружувње :: Артилерија-
Отиди до: